YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-09-2017 11:25   Güncelleme : 12-09-2017 11:25

CHP Mersin Milletvekili Kuyucuoğlu’ndan Başkan Dinçer’e ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 70 bin üyesi ile kentin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti.

CHP Mersin Milletvekili Kuyucuoğlu’ndan Başkan Dinçer’e ziyaret

Bir grup partilinin eşlik ettiği Milletvekili Kuyucuoğlu, esnaf ve sanatkarların büyümenin fidanlığı olduğunu belirterek, bu kesimin sorunlarının mutlak suretle çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. Esnaf ve sanatkarların bugün AVM’ler tarafından bitirilme noktasına getirildiğine dikkat çeken Kuyucoğlu, ayakta kalma mücadelesi veren esnafın sicil affının uygulanmaması nedeniyle krediye ulaşmakta zorluk çektiğinin altını çizdi.

Konuşmasında parti olarak  2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Kuyucuoğlu, “2019 Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için çok önemli bir tarih. Bu bir fırsattır, hep beraber değerlendireceğiz. Ona buna bakmayacağız. Hedefimiz güçlendirilmiş parlamenter sisteme tekrar dönülmesi. Bu konuda birçok kesimle mutabıkız. Ve o kesimlerle birlikte bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’de Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu tarafından gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Esnaf ve sanatkarların sorunlarının çözümünün adresinin parlamento olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, bu bağlamda kapılarının tüm siyasi partilere açık olduğunu, sorunlarının çözümüne yönelik atılacak her adımda destek olacaklarını söyledi.