KÜLTÜR - SAN
Giriş Tarihi : 19-09-2017 12:40

Odunpazarı sanata doyacak

Odunpazarı Belediyesi, Ekim ayında iki uluslararası festivale imza atmaya hazırlanıyor..

Odunpazarı sanata doyacak
Odunpazarı Belediyesi, Ekim ayında iki uluslararası festivale imza atmaya hazırlanıyor.
Odunpazarı Belediyesi; Odunpazarı Meydanı’nda 2-9 Ekim tarihleri arasında “3. Uluslararası Ahşap Heykel Festivali The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi”, 4-8 Ekim tarihleri arasında ise Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi Sıcak Cam Atölyesi’nde “Odunpazarı 5’inci Uluslararası Cam Festivali”ni düzenlemeye hazırlanıyor. Festivaller kapsamında da sevilen sanatçı Mehmet Erdem, Odunpazarı Meydanı’nda halk konseri verecek.
Ahşabın sesi Odunpazarı’nda yükselecek
Odunpazarı Belediyesi’nin ilk festivali daha önce Wood is Good- Ağaç Güzeldir, Wood Hands-Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor sloganı ile düzenlenen festivalin adı bu yıl “The Voice Of The Wood-Ahşabın Sesi” olacak. 2 Ekim 2017 Pazartesi Günü Odunpazarı Meydanı’nda başlayacak olan 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, 9 Ekim 2017 Pazartesi günü sona erecek. Festival boyunca sanatçıların yapacağı birbirinden eşsiz eserler, 9 Ekim Pazartesi Günü saat 16.00’da Ahşap Eserler Müzesi’nde sergilenmeye başlayacak. Festival kapsamında 5 Ekim 2017 Perşembe günü Arasta Çarşısında Topaç Çevirme etkinliği düzenlenecek.
Cam Odunpazarı’nda büyüleyecek
Odunpazarı Belediyesi’nin ikinci festivali ise 5’inci Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali “Camın Büyüsü” sloganı ile Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi Sıcak Cam Atölyesi’nde gerçekleştirilecek. 4 Ekim 2017 Çarşamba günü başlayacak olan ‘Camın Büyüsü’, 8 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek. Uluslararası alanda tanınan Joe Cariati, Martin Janecky ve Janusz Pozniak’ın sanatçı olarak katılacağı Cam Festivali’nde sanatçıların festival boyunca yapacakları birbirinden eşsiz ve güzel eserler 8 Ekim 2017 Pazar Günü saat 16.00’da Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde sergilenmeye başlayacak. Festivaller kapsamında 7 Ekim 2017 Cumartesi günü ünlü sanatçı Mehmet Erdem Odunpazarı Meydanı’nda halk konseri verecek.