Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
08 AĞUSTOS 2022 - 03:51
0241

MHP Mersin Milletvekili Kılavuz, Mersinli üreticilere sahip çıkılmasını istedi

MHP’li Kılavuz zirai don olayından etkilenen Mersin’li üreticilerin acilen desteklenmesini istedi

SİYASET
Giriş Tarihi : 20-04-2022 17:32
MHP Mersin Milletvekili Kılavuz, Mersinli üreticilere sahip çıkılmasını istedi

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda konuştu. MHP’li Kılavuz zirai don olayından etkilenen Mersin’li üreticileri gündemine alarak “Mart ayı boyunca Mersin'imizde ve ülkemizde etkisini göstermekte olan soğuk hava sebebiyle zirai don olayı yaşanmış, ağaçların çiçeklenmemesi ve kurumasıyla zararın boyutları bugünlerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Başta Mersinli üreticilerimiz olmak üzere çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Mart ayı boyunca Mersin'imizde ve ülkemizde etkisini göstermekte olan soğuk hava sebebiyle zirai don olayı yaşanmış, ağaçların çiçeklenmemesi ve kurumasıyla zararın boyutları bugünlerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Başta Mersinli üreticilerimiz olmak üzere çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Tarım, Türk ekonomisinin temeli, Mersin'imiz ise bu temelin en önemli mihenk taşıdır. Çiftçilerimize yapılacak her destek, ülkemiz ekonomisine önemli katkılar yapacaktır. Bu sebeple kıymetli çiftçilerimizin zararlarının tespit edilerek devletimiz tarafından üreticilerimize sağlanan desteklerin sürdürülmesi, kredi ödemelerinin faizsiz olarak ertelenmesi Mersinli üreticilerimiz adına talep ve beklentilerimizdir. Bütün çiftçilerimizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Vahap ŞehitoğluVahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Mersin Adana Tren Saatleri 2022