Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
19 MAYIS Perşembe 09:30
Advert

Sağlıklı Dişler İçin Neler Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenme ve ağız sağlığı için diş bakımı son derece önemlidir. Gün içinde farkında olmadan defalarca dişlerimizin sayesinde, yeme ve içme gibi birçok zorunlu ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-05-2022 14:39
Sağlıklı Dişler İçin Neler Yapılmalıdır?

Bu aşamada aşırı yüke sahip olan dişlerin, belirli periyotlar dahilinde bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Erken müdahale ile diş kayıplarının önlenmesi ve daha sağlıklı gülüşlerin temeli oluşturulmaktadır.

 Diş Fırçalama Alışkanlığının Edinilmesi

 Diş kayıplarının ve ağrıların önlenmesi için, günde en 2 kez diş fırçalanması gerekmektedir. Özellikle yatmadan önce kesinlikle diş fırçalama alışkanlığının edinilmesi, diş kayıplarının önüne geçilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Diş fırçasının sert bir yapıda olmaması ve sağlıklı diş macunu markalarından destek alınmalıdır.

 Diş Hekimi Kontrollerinin Ağız Sağlığı Açısından Önemi

 Belirli periyotlar dahilinde dişlerin kontrollerinin yapılması son derece önemlidir. Gebze diş hastanesi tarafından uzman hekimler sayesinde, diş kayıplarına önce müdahale ve tedavi imkanlarının sağlanması ile sağlıklı ağız yapısının sağlanmaktadır. Yeterli izne tabi olan hekimler tarafından destek alınması son derece önemlidir.

 Düzenli Aralıklarda Diş Taşlarının Temizliğinin Önemi

 Diş taşları belirli dönemler içinde kendiliğinden oluşan, temizlenmesi gerekilen yapılar olarak bilinmektedir. Hızlı ve güvenli bir şekilde diş taşı temizliği, diş yapısının ömrünü uzatmaktadır. Diş taşı, sertleşen plak ve minerallerin birikimi ile oluşmaktadır. Gebze diş hastanesi, oluşan diş taşı diğer adı tartar ile tedavi yöntemleriyle sağlıklı ağız sağlığı için destek olmaktadır.

Sert Yiyeceklerin Diş İle Kırılmaması

Sert kuruyemiş ve benzeri ürünlerin kesinlikle diş ile kırılmaması gerekmektedir. Dişlerin belirli bir kuvvete karşı dayanıklı olması, aşırı yüklenmesi durumunda kırılma gibi riskler ile karşılanmaktadır. Dişler ile kırma ve koparma gibi işlemlerin yapılmaması, diş kullanım ömürleri konusunda önemlidir.

Sağlıklı Gülüşler İçin Diş Sağlığının Önemi

 

 Sağlıklı gülüşlere sahip olabilmek için dişlerin fırçalanması ve aşırı gazlı içeceklerin kullanılmasına sınır getirilmesi gerekmektedir. Asitli içecekler dişler açısından sağlıksız olarak belirtilmektedir. Bu aşamada asitsiz, aşırı sıcak ve soğuk içeceklerin tüketimine sınırlandırılması önemlidir. Belirli periyotlarda sağlıklı gülüşlere sahip olabilmek için Gebze diş hastanesi, hızlı iyileşme ve uzun ömürlü sağlıklı gülüşler için tedavi işlemleri belirlenmektedir.

 

Vahap ŞehitoğluVahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Mersin Adana Tren Saatleri 2022