GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2017 10:45

1. Kayseri Kitap Fuarı 14 Ekim tarihinde açılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Kitap Fuarı düzenlenecek. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak olan Kitap Fuarı’na ünlü şair ve yazarlar da katılacak..

1. Kayseri Kitap Fuarı 14 Ekim tarihinde açılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Kitap Fuarı düzenlenecek. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak olan Kitap Fuarı’na ünlü şair ve yazarlar da katılacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği 1. Kayseri Kitap Fuarı’na 110 yayın evi, 200’ü aşkın şair, yazar ve sanatçı iştirak edecek. 9 gün sürecek olan Kitap Fuarı’nda Kayserili yazarlarımız için de “Kayserili Yazarlar Standı” açılacak. Fuar süresince Kayserili yazarlarımız okurları ile buluşma imkanı bulacak. Kitap Fuarı süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri ile birlikte sayısız etkinlik gerçekleştirilecek. Fuar hakkında detaylı bilgilere www.kayserikitapfuari.org sitesinden ulaşılabilecek.
Kitap Fuarı ile ilgili 10 Ekim Salı günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda bir basın toplantısı yapılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin fuarla ilgili paydaşı olan Erciyes Üniversitesi’nde 10 Ekim Salı günü Fuarın tanıtımı için gençlik konseri düzenlenecek. Konsere Ünlü Sanatçılar İlyas Yalçıntaş ve Buray katılacak. Fuar süresi boyunca şehrin belirli bölgelerinden ring servisleri ile fuar alanına ücretsiz ulaşım da sağlanacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, okuyan ve okutan şehir misyonu ile çıktıkları yolda Kayseri halkına yakışır bir kitap fuarı düzenleyeceklerini söyledi. Fuarların kültürel ve sanatsal yanına daha çok dikkat çekerek Kayseri’yi tarihsel süreçteki dokusuna ve yapısına uygun olarak bir kitap merkezi haline getirmek istediklerini vurgulayan Başkan Çelik, “Bu çalışmamız zamana, mekâna ve tarihe bırakacağımız en önemli miras olacaktır. Kayseri’de eğitim-öğretim gören bütün öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı fuara davet ediyorum” dedi.