Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
28 HAZİRAN Salı 08:47
Advert

Okeanos Lehçe Türkçe Çeviri

Bölge dilleri arasında en çok konuşulan dillerden biri olması sebebiyle Lehçe çeviri gereksinim haline gelmiştir.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-06-2022 09:46   Güncelleme : 16-06-2022 22:28
Okeanos Lehçe Türkçe Çeviri

Bölge dilleri arasında en çok konuşulan dillerden biri olması sebebiyle Lehçe çeviri gereksinim haline gelmiştir. Yaklaşık 45 milyonu ana dil olmak üzere, dünya üzerinde 50 milyondan fazla kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilir.

 

Lehçe, Slav dili ailesine mensup olmakla birlikte Latin alfabesi kullanılır. Alfabe 23 temel harf olmak üzere toplam 32 sesten oluşur. Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olarak kabul görür. Latince yazı dilini kullanması, ülkenin Avrupa’ya entegrasyonu için büyük avantaj sağlamıştır.

 

Polonya, Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk Avrupa ülkesidir. Bu sebepler, ülkeler arası ilişkiler tarihi öneme sahiptir. Hem diplomatik hem ticari alanda Türkçe Lehçe çeviri önemli yer tutar. Ülkeler arasında diplomatik, ticaret, eğitim, kültür gibi birçok alanda ikili iş birliği sözleşmeleri vardır. Son dönemde savunma sanayii konusunda da önemli iş birlikleri gerçekleştirilmiştir.

 

Lehçe Türkçe Çeviri

Polonya ile yoğun ilişkiler neticesinde, Lehçe Türkçe çeviri hizmeti yoğun olarak kullanılmaktadır. Tercüme büroları bu kapsamda çok farklı alanlarda hizmet verir. Temel olarak aşağıdaki alanlar sayılabilir:

 

l Devletler arası ilişkilerde diplomatik metinler, protokoller, anlaşmalar, hukuki metinler

l Ticari alanda, şirket evrakları, ticari sözleşmeler, ürünlere ait patentler, kullanım kılavuzları, etiketler

l Eğitim alanında diploma, transkript, referans mektubu, kabul mektubu gibi evraklar

l Bilimsel çalışmalar, araştırma metinleri, raporlar, akademik makaleler

l Seyahat için gerekli evraklar, pasaport, konaklama rezervasyonu, davet mektubu

l Doğum, ölüm, evlilik belgeleri

l Kültür ve sanat eserleri

Lehçe Çeviri Hizmeti

Birçok tercüme bürosu Lehçe çeviri konusunda uzmanlaşmıştır. Diplomatik ilişkiler sebebi ile çeviri hizmetleri kategorik olarak da geniştir. Metnin kullanım alanına göre, Lehçe çeviri yapan ve farklı uzmanlık alanlarına sahip kişilerle çalışmak mümkündür. Daha kapsamlı çalışmalarda, aynı hizmetin farklı bölümlerinin birden çok uzman tarafından çevrilmesi mümkündür.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Vahap ŞehitoğluVahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Mersin Adana Tren Saatleri 2022