Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
28 HAZİRAN Salı 10:01
Advert

Polisin YKS maratonu

Kahramanmaraş polisi, YKS öncesi kimliğinde eksik bulanan veya okula yetişemeyen tüm öğrencilerin hepsi için ekstra mesai yaptı.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 18-06-2022 11:42
Polisin YKS maratonu

Kahramanmaraş polisi, YKS öncesi kimliğinde eksik bulanan veya okula yetişemeyen tüm öğrencilerin hepsi için ekstra mesai yaptı.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı Kahramanmaraş’ta başladı. Sınav öncesi Emniyet Müdürlüğüne bağlı sahadaki tüm polislere, öğrencilere yardımcı olunması konusunda anons geçildi. Yaklaşık 100 ekip, sınava geciken veya kimliğinde sorun çıkan tüm öğrenciler için seferber oldu. Onikişubat İlçe Nüfus Müdürlüğüne gelen bazı öğrenciler, polisler sayesinde sınava yetişebildi. Kimlik işlemlerini halleden öğrenciler, ekip arabaları ile okullarına yetiştirildi. Son anda sınava yetişen bazı öğrenciler ise sınava alındı.
İçeride öğrenciler gelecekleri içen ter dökerken, dışarıda aileleri ise çocuklarına manevi destek verdi. Kuran okuyanlardan, tespih çekenlere kadar aileler çocuklarına manevi olarak destek oldu.
Torunu için sınava gelen Hayriye Çakmak, “Sadece onlar kazansın. Tüm öğrencilere başarılar dilerim” temennisinde bulundu. Oğlu sınava giren Sevim Aksoy’da “ Oğlum 3 yıldır sınava giriyor. Kazanmak istiyor. Bende annesi olarak destek sağlıyorum” dedi

Vahap ŞehitoğluVahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Mersin Adana Tren Saatleri 2022