Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
27 EYLÜL Salı 21:17
Advert

Bakan Yanık: “Eylülde 340 milyon 499 bin TL SED ödemesi yaptık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eylül ayında toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2022 11:36
Bakan Yanık: “Eylülde 340 milyon 499 bin TL SED ödemesi yaptık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eylül ayında toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.

Aile odaklı hizmet anlayışıyla çocukların öncelikle ailelerinin yanında büyümesini esas alan çalışmalar yürüttüklerini belirten Bakan Yanık, çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden kopmasının önlenmesi amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak SED hizmeti sunduklarını ifade etti.

Bakan Yanık, SED hizmeti doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim masraflarını karşılayabilmeleri için her ay SED ödemesi yapıldığını kaydetti.

Çocukların ailelerinden kopmadan geleceğe sağlıklı şekilde hazırlanmalarına imkan sağlandığını belirten Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için eylül ayında toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık.” ifadelerini kullandı.

 Bakan Yanık, SED hizmetinin sadece ekonomik desteği kapsamadığını vurgulayarak, koruyucu ve önleyici bir hizmet modeli olan SED ile çocuklara psikolojik ve sosyal destek de verildiğini belirtti.

SED hizmetinden 147 bin çocuğun yararlandığının altını çizen Bakan Yanık, “SED kapsamındaki çocuklarımız için birçok  etkinlik düzenliyoruz. Çocuklarımızı sosyal ve kültürel yönden de destekleyerek akranları gibi sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR