SİYASET
Giriş Tarihi : 14-10-2017 12:30   Güncelleme : 14-10-2017 13:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya’ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın davetlisi olarak, 17 Ekim 2017 tarihinde Polonya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya’ya gidecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın davetlisi olarak, 17 Ekim 2017 tarihinde Polonya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın davetlisi olarak, 17 Ekim 2017 tarihinde Polonya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirecek. Polonya Başbakanı Beata Szydo’nun yanı sıra Polonya parlamentosunun iki kanadını oluşturan Senato ve Sejm başkanları ile de bir araya gelecek. Ziyaret vesilesiyle çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalanması da öngörülüyor. Türkiye, 600 yılı aşan tarihi dostluk ilişkilerine sahip olduğu ve 2009 yılında bu ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine taşıdığı müttefiki Polonya ile işbirliğini her alanda geliştirmeye büyük önem atfediyor. Söz konusu ziyaret, ikili ilişkilerin tüm bölgenin yararına olacak şekilde daha da ileriye taşınmasına hizmet edecek.