SİYASET
Giriş Tarihi : 19-10-2017 13:28   Güncelleme : 19-10-2017 14:55

Kocamaz'ın danışmanı belediyeler imamı kaçtı mı?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fetö davasında 29 Eylül 2017 tarihinde şartlı tahliye edilen Mersin ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlarının da danışmanı olan Türkiye Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan hakkında 06 Ekim 2017 de çıkartılan yakalama kararına rağmen henüz yakalanmaması nedeniyle kaçtığı iddia ediliyor.

Kocamaz'ın danışmanı belediyeler imamı kaçtı mı?

SONSES.TV'in tahliye edilen Erkan Karaaslan'ın Cumhuriyet Savcılığının itirazı üzerine tutuklanması için  yakalama kararı çıkartılmasını duyurması komuoyunda dikkat çekmişti. Tekrar yakalama kararı üzerinden 13 gün geçmesine rağmen henüz yakalanıp yakalanamadığı belirlenemedi.

Öte yandan Mersin benzeri Fetö örgütlenmesinin yapıldığı Aydın ilinden de ilginç açıklamalar sosyal medyada paylaşıldı.

Erkan Karaaslan'ın Aydın Belediye Başkanı Ö.Çerçioğlu'nun da danışmanı olması nedeniyle bu ilde FETÖ mücadelesinde ön planda yer alan isim olan Haldun Haşmet Aysan, sosyal medya sayfasından şu ilginç açıklamayı yaptı:

"

İKİNCİ ADİL ÖKSÜZ VAKASIMI?

SN CUMHURBAŞKANI
SN BAŞBAKAN
SN ADALET BAKANI
SN İÇİŞLERİ BAKANI
DEVLET ADINA YETKİ KULLANANLAR SİZSİNİZ
GEREĞİNİ YAPINIZ..

FETO TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAK VE FİNANS TEMİN ETMEK SUÇU KAPSAMINDA MERSİN 7.AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE TUTUKLU SANIK OLARAK YARGILAMASI DEVAM EDEN ERKAN KARAARSLAN'IN 29 EYLÜL 2017 TARİHİNDE DENETİM VE YURT DIŞI YASAĞI KONULARAK TAHLİYE EDİLMİŞ NE TESADÜF Kİ AYNI SAATLERDE GAZETECİ MUSTAFA GÖKTAŞ GÖZALTINA ALINMIŞTI.

MERSİN C.BAŞSAVCILIĞININ İTİRAZI ÜZERİNE TEKRAR YAKALAMA KARARI ÇIKARILAN ERKAN KARAARSLAN'IN HALA YAKALANAMAMIŞ OLMASI AKILLARA KAÇTIMI VEYA BİRİLERİNİN YARDIMI İLE KAÇIRILDI MI ŞÜPHESİNİ GETİRİYOR..

ERKAN KARAARSLAN'IN YELKENLİ YATI OLDUĞU VE KAZIKLIDA Ö.ÇERCİOĞLUNUN YAZLIĞININ BULUNDUGU MARİNADA BAĞLI OLDUĞUNA DAİR KAMUOYUNDA UZUN SÜREDİR KONUŞULUYORDU.."