10 yılda Türkiye nüfusunun 2,5 katından fazla ziyaretçi ağırladı

Forum Mersin Alışveriş Merkezinin, bünyesindeki mağazaları, yaşam alanları ve düzenlediği etkinliklerle 10 yılda Türkiye’nin 2,5 katından fazla ziyaretçi ağırladığı bildirildi..

10 yılda Türkiye nüfusunun 2,5 katından fazla ziyaretçi ağırladı
10 yılda Türkiye nüfusunun 2,5 katından fazla ziyaretçi ağırladı
Bu içerik 2085 kez okundu.
Forum Mersin Alışveriş Merkezinin, bünyesindeki mağazaları, yaşam alanları ve düzenlediği etkinliklerle 10 yılda Türkiye’nin 2,5 katından fazla ziyaretçi ağırladığı bildirildi.
Alışveriş merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdeniz mimarisinin Türk motifleri ve modern unsurlarla harmanlanarak hayata geçirildiği AVM, 10 yıldır uluslararası platformlarda kanıtlanmış başarısı sayesinde Mersin ve çevre illerin çekim merkezi olmaya devam ediyor. İstihdam ettiği kişi yaklaşık 2 bin 500’ü bulan AVM, her ay bir Mersin kadar ziyaretçiyi ağırlıyor ve her ziyaretçi ortalama 2,5 saatini burada geçiriyor.
2008 yılında dünyanın en büyük uluslararası perakende ve gayrimenkul fuarı MAPIC’te ilk üçe girme başarısını yakalayan Forum Mersin, 2009 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi ödülüne layık görüldü. 2010 yılında ise yine ICSC tarafından dünyada çapında AVM’lerin değerlendirildiği Best of Best organizasyonunda onur ödülüne layık görüldü.
206 mağazanın yer aldığı AVM, yüzde 100 doluluk oranıyla çalışırken, pek çok markanın başvurusunun sırada beklediği belirtilen açıklamada, kiralanabilir alanının ise 71 bin 500 metrekare olduğu ifade edildi. Açıklamada, “Bir araya getirmeyi başardığı perakende karması ile hem şehrin yerel kültürünü ve alışkanlıklarını ziyaretçilerine yansıtan hem de henüz şehrin hiç tatmadığı keyifleri Mersinlilerin beğenisine sunan Forum Mersin, yalnızca ticari değil kentin yaşam kültürüne yönelik bakış açısıyla da fark yaratıyor ve sosyal içerikli faaliyetlere ağırlık veriyor” denildi.
Ali Türer eğitim adalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fındıkpınarı Futbol Turnuvası için kura çekimi yapıldı
Fındıkpınarı Futbol Turnuvası için kura çekimi yapıldı
MTSO yönetiminden Arbel’e tebrik ziyareti
MTSO yönetiminden Arbel’e tebrik ziyareti