Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
06 ARALIK Salı 10:20
0

Bade Daştan, Eskişehir Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verdi

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, 15 yaşındaki keman sanatçısı Bade Daştan, sanatseverler ile buluştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2022 14:52
Bade Daştan, Eskişehir Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verdi

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, 15 yaşındaki keman sanatçısı Bade Daştan, sanatseverler ile buluştu. Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğini yaptığı ve 2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile birlikte Tchaıkovsky’nin keman konçertosunu seslendiren Bade Daştan, ara öncesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ni dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde ise Ender Sakpınar yönetimindeki Senfoni Orkestrası F. Liszt’in Faust Senfonisi’nin birinci bölümünü seslendirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in eşi ile birlikte dinleyiciler arasında yer aldığı konserde, Bade Daştan ile 3-4 sene önce bu sahneyi paylaştığını belirten Şef Ender Sakpınar, “Bu konser sonrasında Bade Daştan yeteneğini keşfedip dünyaca ünlü bir kemancı vasıtasıyla Belçika'da burslu bir okulda okumaya başladı. Türkiye’nin en genç orkestrası olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası olarak böyle yetenekli çocuklarımıza desteğe devam edeceğiz” dedi

Her hafta sanatseverlerle bir araya gelmeyi sürdürecek olan Senfoni Orkestrası 25 Kasım 2022 Cuma günü gerçekleştireceği gelecek hafta programında ise flüt sanatçısı Aslıhan And’ı konuk edecek.

Hibya Haber Ajansı

WebmasterWebmaster

ismail

YORUMLAR
Sonses.tv