Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
06 ARALIK Salı 10:27
0

Bakan Soylu: ″Hasar tespit çalışmaları devam ediyor″

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Düzce Gölyaka'da açıklama yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 19:25
Bakan Soylu: ″Hasar tespit çalışmaları devam ediyor″

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Düzce Gölyaka'da açıklama yaptı.

Bakan Soylu'nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Buradan çıktığı zaman kimsenin zihninde deprem travması kalmamalı. Eksikler giderilmeli. Bizde bunu sağlamaya çalışıyoruz. Dünyanın her yerinde bu kardeşliği yapıyoruz. Bu gece bir endişe elbetteki var. Şuan da burada Gölyaka'dan Düzce merkeze kadar çadırlarımız kuruldu, kurulmaya devam edecek . Milletimizden eksik bırakacağımız hiçbir şey olamaz. Fırınlarımız lokantalarımız açık. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Spor salonları, fırınlar ve lokantalar açık.

Evet deprem oluyor ama önemli olan burada bir can kaybı ile karşılaşmamamız. Milletimizin emrine amadeyiz. Ben inanıyorumki bizden sonra gelecek nesiller çok daha iyi yapacaklar. 

Kamu binalarında kaydadeğer bir hasar yok. Bir riskli bina söz konusu ise gerekli adımları atma da bu sürecin içerisindedir. Hem uyarı her tatbikatın zihnimize oluşturucağımız bu tedbirin elbetteki faydası var. Bir saat sonra büyük bir depremin olacağını hiçkimse taahhut edemez. Onun için biz risk tedbirerimizi hazırlayacağız. Milletimizinde ne yapması lazım geldiğini söylemek bizim vazifemizdir. Biz 3 kişinin zihnine bunu sokalım yeter. bugün Türkiye'de 28 bin toplanma alanı var. Her tatbikatın her uyarının bir faydası var. Tekrar geçmiş olsun. 

Bakan Kasapoğlu'nun konuşmasından bazı satır başları ise şöyle:

"Olayın ilk anından itibaren mükemmel bir süreç yönetimi var. Rabbim beterinden korusun. Öğrenci arkadaşalrımızla gün boyu beraberiz. Tahliye tatbikatının faydasını gördük. Tüm genç arkadaşlarımızı yurtlarımıza yerleştirdik. Aileleri müsterih olsun. Yurtlarımızda yapısal hiçbir sorun yok. Rabbim felaketler yaşatmasın."


Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv