Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
29 OCAK Pazar 01:47

Çin’in en büyük deniz petrol sahası, elektrik üretimine başladı

Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi’nin (CNOOC) Tianjin şubesinden verilen bilgiye göre, Çin’deki en büyük boyutlu deniz petrol sahası açık deniz elektrik projesi olan Bozhong-Kenli projesi, bugün elektrik tedarikini başarıyla sağladı. Böylece Bozhong-Kenli açık deniz elektrik uygulama projesinin kapsamlı hizmete girmesi için sağlam bir temel atıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2022 14:54
Çin’in en büyük deniz petrol sahası, elektrik üretimine başladı

Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi’nin (CNOOC) Tianjin şubesinden verilen bilgiye göre, Çin’deki en büyük boyutlu deniz petrol sahası açık deniz elektrik projesi olan Bozhong-Kenli projesi, bugün elektrik tedariğini başarıyla sağladı. Böylece Bozhong-Kenli açık deniz elektrik uygulama projesinin kapsamlı hizmete girmesi için sağlam bir temel atıldı.

CNOOC Bohai Denizi Petrol Sahası Açık Deniz Elektrik Uygulama Projesi, Hebei, Liaoning ve Shandong dahil üç eyalette yer alıyor. Bunlardan Shandong eyaletinde yer alan Bozhong-Kenli Petrol Sahası Açık Deniz Elektrik Uygulama Projesi, Çin’deki örneklerinin en kapsamlı ve en büyük elektrik yüküne sahip olanı.

Bozhong-Kenli Petrol Sahası Açık Deniz Elektrik Uygulama Projesi’nin hizmete girmesi, Bohai Denizi Petrol Sahası dahil elektrik şebekesini zenginleştirecek ve denizde elektrik tedarikinin istikrarının yükseltilmesi, enerji yapısının optimize edilmesi, yeşil ve düşük karbonlu enerji transferinin ilerletilmesinde büyük önem taşıyacak.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv