Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
29 OCAK Pazar 01:23

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kuruluşlarında yetişen gençler kamuya atanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edileceğini duyurdu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2022 09:59
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kuruluşlarında yetişen gençler kamuya atanacak

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişmiş gençler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi 1041 kişi tercih işlemlerini 6-16 Aralık’ta www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecek. Hak sahiplerinin işlemlerini gerçekleştirebilmek için E-Devlet Kapısı’na giriş şifresine sahip olması gerekiyor. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmuyor. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayanlar PTT şubelerinden şifre alabilecek.

Hak sahipleri tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfasından veya www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Bakanlık, devlet korumasında yetişmiş gençleri 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor.

2022 yılının son atamasının bu ay sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv