GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2017 12:03

AKBB Fas heyetini konuk etti

Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB), Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fas Dakhla’dan gelen heyet ile gerçekleştirildi..

AKBB Fas heyetini konuk etti
Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB), Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fas Dakhla’dan gelen heyet ile gerçekleştirildi.
Akdeniz Belediyeler Birliği, bünyesinde bulunan üye belediyelerin başkanları ile Serik ilçesi Belek bölgesinde bir araya geldi. Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Olağan Meclis Toplantısı’nın ardından Fas Dakhla’dan gelen konukları ağırladı.

2018 yılı planlaması yapıldı
AKBB Olağan Meclis Toplantısında görüşülen 5 madde oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda konuşan Başkan Tütüncü, çalışma programının belirlendiği mecliste yeni bütçe ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 2017 yılı faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ve planlandığı şekilde uygulandığını ifade eden Tütüncü, belediyelere gerçekleştirilen ziyaretler ve hizmet içi eğitimlerle bölgelerde özellikle çevre alanlarında ciddi çalışmaların yapıldığını ifade etti. Yapılan planlama ile AKBB 2018 yılı bütçesi 3 milyon lira olarak belirlendi.

Eğitimlerin yansıması mutluluk verici
Başkan Tütüncü, bütçe ve planlamaların oy birliği ile onaylandığı toplantıda yıl içinde gerçekleştirilen organizasyonlara da değinerek eğitim seminerlerinin gerek kendi belediyesine, gerekse üye belediyelere ciddi anlamda güzel katkılar koyduğunu ifade ederek, 2018 yılında da yine farklı alanlarda eğitim seminerleri düzenlenerek, daha kurumsal bir yerel yönetimler platformunda buluşmaya devam edeceklerine işaret etti.

AKBB’den ilk kültür yayını
Akdeniz Belediyeler Birliği’nin kültür yayınları hakkında bilgi veren Tütüncü, “Belediye meclislerinde uzun süre görev yapmış, geçmiş dönemde de birlikte çalıştığımız arkadaşımız Erdem Arman ve yine belediye bürokrasisinde görev yapmış Nurdoğan Ünal’ın belediye meclis üyelerinin görev, yetki ve sorumluluklarını içeren çalışmasının basılarak belediyeci arkadaşlarımıza bir kaynak eser olarak dağıtımı istendi. Biz de hem teorik hem de pratik içeren bu kitabı belediye başkanlarımızın kütüphanesinde bulunması için bu çalışmalarımızın ilkini gerçekleştirerek ilk kaynak eserimizi de paylaşmış olduk” dedi.

Fas heyetinden dostluk vurgusu
Olağan Meclis Toplantısı’nın onur konuğu olan Fas Dakhla Heyeti, meclis toplantısının ardından özel bir toplantı ile ağırlandı. AKBB tarafından organize edilen City Expo Fuarı’nın bir geri dönüşü olarak ziyarete gelen heyette Dakhla Vadi Alharab Başkan Yardımcısı Larapas Shadley, Bölgesel Konsey Rekonztrüksiyon Su ve Çevre Hazırlığı Komisyonu Başkanı Bakar Fatima, Dakhla Yardımcı Başkanı Thali Ama, Dakhla Belediye Meclis Üyesi Aaddourrane Saadia ve Bölge Konseyi Üyesi Buabouch Fadoua, AKBB Başkanı Tütüncü’ye kendilerini ağırladıkları için teşekkür etti. Türk-Fas dostluğuna vurgu yapan Heyet, Tütüncü ve ekibine kendi bölgelerindeki belediyecilik faaliyetleri üzerine bir sunum yaptı. Tütüncü, kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiği Fas heyetine, birlikte imza atılacak her türlü proje için hazır olduklarını ifade etti.