SİYASET
Giriş Tarihi : 28-10-2017 11:52

Bakan Elvan, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türk Milletinin, 29 Ekim Ruhunu kıyamete kadar yaşayacağını ve yaşatacağını belirterek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı..

Bakan Elvan, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türk Milletinin, 29 Ekim Ruhunu kıyamete kadar yaşayacağını ve yaşatacağını belirterek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Elvan, 29 Ekim cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, “Milletçe mensubu olmaktan şeref duyduğumuz aziz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını gururla, sevinçle idrak ediyoruz” diyen Elvan, tarihin hiçbir döneminde istiklalinden, milli bütünlüğünden, devletinden vazgeçmeyen Türk Milletinin, günden güne güçlenerek, ülkesini kalkındırarak, yeryüzünde mazlum ve mağdurların vicdanı olarak kutlu yürüyüşüne devam edeceğini vurguladı. Elvan, “’Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz’ diyerek Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkma görevini milletimize veren Büyük Atatürk’ün bu emaneti dünya var oldukça yaşayacak, devletimiz ebet müddet bu topraklarda milletimize hizmet edecektir. İçte ve dışta devletimizin, milletimizin, vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, bekasına kast etmeye kalkanlara hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bunun en son göstergesi 15 Temmuz olmuş, milletimiz adeta destan yazarak kendi istiklaline ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmıştır. Herkes bilsin ki, bu topraklar milletimizin vatan yaptığı topraklardır. Cumhuriyet milletimizin kurduğu Cumhuriyettir. Bu vatana ve bu devlete en zor zamanında sahip çıkan Türk Milleti, 29 Ekim Ruhunu kıyamete kadar yaşayacak ve yaşatacaktır. Milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Harbini kazanarak Cumhuriyetimizi kuran büyüklerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle anıyorum” dedi.