GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2017 16:57

Mezitli’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Cumhuriyet’in ilanının 94. yıldönümü dolayısıyla Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’nde şenlik düzenlendi. Yoğun yağmura rağmen çocuklar, Atatürk ve Cumhuriyet sevgilerini bayraklarını sallayarak haykırdı..

Mezitli’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Cumhuriyet’in ilanının 94. yıldönümü dolayısıyla Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’nde şenlik düzenlendi. Yoğun yağmura rağmen çocuklar, Atatürk ve Cumhuriyet sevgilerini bayraklarını sallayarak haykırdı.
Mezitli Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliklerin sabah bölümünde Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi çocukları ve aileleri düzenlenen törende bir araya geldi.Yoğun yağmura rağmen yapılan gösterilerde, minikler özel kostüm ve koreografiler ile Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini gösterdiler. Marşlar eşliğinde gerçekleşen gösteriler sırasında protokolde hayırsever Bircan Tüfekçioğlu ve ailesiyle birlikte oturan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kendisi için açılan şemsiyeyi gösteri yapan minik çocuklara verdi. Ailelere yağmurlukların dağıtıldığı etkinlikte büyük coşku yaşandı. Yağış nedeniyle ertelemeyi düşündükler kutlamaların, ailelerin yoğun talebinden dolayı yaptıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Hiçbir hava şartına aldırmadan miniklerimizin gösterdiği bu coşku ve ailelerinin özverileri geleceğimize yönelik umutlarımızı artırmaktadır. Cumhuriyetimize yapılan saldırılara karşı yetişen yeni nesil karşı durarak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaklardır" dedi.
Buradaki etkinliklerin ardından Başkan Tarhan, Tece Seymenli Mahallesi’nde bulunan Zafer Sitesi’nde yaptırılan Atatürk büstünün açılışını yaptı.