GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2017 13:52

Bozyazı’da fener alayı düzenlendi

Mersin’in Bozyazı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi..

Bozyazı’da fener alayı düzenlendi
Mersin’in Bozyazı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi.
Kaymakam Hayatı Taşdan, Belediye Başkan Vekili Tarık Toklu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Güngör Ketboğa, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğru Ekici, siyasi parti temsilcileri, gaziler, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı fener alayı Pazar Yeri’nden başladı. Öğrencilerden oluşan bando takımının çaldığı marşlar eşliğinde, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Caddesinde yürüyen kalabalığa, evlerindeki ve iş yerlerindeki vatandaşlar da destek verdi. Bozyazı Belediyesi’ne ait bir araçtan yol boyunca fırlatılan havai fişekler ise fener alayına renk kattı. Yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Yürüyüşün ardından Bozyazı Kültür, Sanat ve Müzik Derneği bünyesinde oluşturulan koro konser verdi.

Sürücülere muz ikramı
Öte yandan Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçede kontrol yapan trafik polisleri, durdurdukları sürücülere muz ikram etti.
Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan’ın verdiği talimat doğrultusunda Cumhuriyet Bayramı nedeni ile ilçenin giriş ve çıkışında bulunan trafik kontrol noktalarında güvenlik güçleri durdurdukları araç sürücülerine, “Evrak istemiyoruz. Trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyin. Sayın Kaymakamımız Hayatı Taşdan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor. Bu nedenle muz ikramında bulunuyoruz” dediler.