GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2017 11:35   Güncelleme : 06-11-2017 14:04

Bunun hesabını kim verecek?

Mersin Toroslar ilçesi Buluklu Mahallesinden bir vatandaş Meski'nin vidanjörünün lağım kuyusunu çektikten sonra bütün pisliği evinin önüne bıraktığını duyurdu.

Bunun hesabını kim verecek?

Olay, Mersin'in Buluklu Beldesinde 107002 sokak  oturan Fırat Sevci'in Meski'ye ait vidanjörün bütün pisliğini evinin önüne döküp gittiğini duyurmasıyla ortaya çıktı.

Fırat Sevci sosyal medya hesabında yaşananların fotoğraflarını çekerek paylaşım yaptı. Yetkililere de şöyle seslendi: " Meski’nin eseri.. Vidanjör lağım kuyusunu çektikten sonra tarladan çıkamadığı için bütün pisliği evimizin önüne boşaltıp gitmiş, evde olmadığımız için müdahale edemedik. Böyle bi saçmalık var mı ? Bunun hesabını kim verecek ? Belediye’yi ve kurumlarını 7/24 savunan arkadaşları buraya alalım bu yanlışı bir an önce düzeltsinler."

Meski'nin daha önce yaptığımız haberimizde Belenoluk mevkiinde foseptiklerini dökerken görüntülenmişti. Mersin Büyükşehir Belediyesi, MESKİ Genel Müdürlüğü, ormanın göbeğine bıraktığı foseptiklerle bu güne kadar aldığı kalite belgelerinide tartışmalı hale getirerek vatandaştan tepki almaya devam ediyor.