YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-11-2017 12:49   Güncelleme : 07-11-2017 12:49

Kuyucuoğlu okullara Atatürk Büstü hediye etti

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Gülnar’da 2 ilkokula Atatürk büstü hediye etti. Atatürk büstü talebinin okul yönetimlerinden ve velilerden geldiğini kaydeden Kuyucuoğlu, “Atatürk’ün manevi mirasının, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığının bu topraklarda asla tükenmeyeceğine inanıyorum” dedi.

Kuyucuoğlu okullara Atatürk Büstü hediye etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Gülnar’daki çalışmaları sırasında,  İlçe başkanları ve il yöneticileri ile birlikte Gülnar Kaymakamını makamında ziyaret ettiler.  Daha sonra; Atatürk büstü talebinde bulunan okulları da ziyaret ederek okulların bu talebini yerine getirdi ve Atatürk büstü hediye etti.

Gülnar Bereket köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile İshaklar köyü İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Serdal Kuyucuoğlu, okul idarecileri ve öğretmenlerle görüştükten sonra öğrencilerle sohbet etti. Karşılarında bir milletvekili gören minik öğrenciler Kuyucuoğlu’nu soru yağmuruna tutarken Kuyucuoğlu çocukların her sorusuna yanıt verdi. Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini ve gençlerin Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda Cumhuriyete sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Kuyucuoğlu okul ziyaretlerinde, daha önceden söz verdiği Atatürk büstlerini okul idarelerine teslim etti.

Atatürk büstü talebinin okul idarelerinden ve velilerden geldiğini belirten Kuyucuoğlu, “Atamızın ilkelerini ve bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak en önemli görevimizdir. Bu noktada okullarımızda Atatürk köşesi olmasını, çocuklarımızın Atatürk’ü ve temel ilkelerini duyarak, öğrenerek, bilerek yetişmesi çok önemli.  Ülkemizde maalesef son zamanlarda Atatürk’ün manevi hatırasına yönelik çirkin saldırılar oluyor. Bazı kendini bilmezler Atatürk heykellerine saldırıyor. Ama diğer yandan, Anadolu’nun en temiz insanlarının yaşadığı bir ilçemizden, Gülnar’ın köylerinden insanlarımız ‘Okullarımıza Atatürk büstü istiyoruz’ diyor.  Atatürk’ün manevi mirasının, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığının bu topraklarda asla tükenmeyeceğine inanıyorum” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Gülnar’da esnaf ziyaretinde bulundu, köy kahvehanelerinde vatandaşlarla sohbet ederek sorularını yanıtladı.

Kuyucuoğlu, Aydıncık ilçesini de ziyaret ederek CHP Aydıncık İlçe Örgütü yöneticileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.