YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-11-2017 14:10

24. Dönem Milletvekili Nebi Bozkurt son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti 24’üncü Dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı..

24. Dönem Milletvekili Nebi Bozkurt son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti 24’üncü Dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı.
Dün Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Esenpınar Mahallesi’nde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan ve burada tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Prof. Dr. Nebi Bozkurt için cenaze töreni düzenlendi.
Cenaze namazı kalabalık nedeniyle Erdemli Ulu Cami bitişiğindeki parkta kılındı. Törende Türkiye Büyük Millet Meclisi adına AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan bir konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların taziyelerini ileten Tezcan, merhumun ailesine de başsağlığı diledi. Tezcan, "Nebi hocamız çok iyi bir eşti, çok iyi bir babaydı, çok iyi bir öğretmendi, çok iyi bir alimdi" dedi.
Konuşmanın ardından Bozkurt’un cenaze namazı Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından kıldırıldı. Helallik alınmasının ardından 3 çocuk babası Bozkurt’un cenazesi Güzeloluk Mahlelesi’nde sevenlerinin gözyaşları arasında defnedildi.
Cenaze törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin milletvekilleri ile 24 dönemde birlikte görev yaptığı CHP ve MHP’li milletvekilleri katıldı.