SİYASET
Giriş Tarihi : 09-11-2017 20:05   Güncelleme : 09-11-2017 20:47

CHP İl Başkanı Özyiğit'ten 'Ata' mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atatürk’ün Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için önemine değinen Başkan Özyiğit, " Atatürk değerleri bizlere emanettir. Bu emaneti sonsuza dek koruyacak ve Atamıza layık bir toplum olmaya ve oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP İl Başkanı Özyiğit'ten 'Ata' mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. Yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı. ‘Büyük liderler asla ölmez’ diyerek mesajına başlayan Başkan Özyiğit, “Bizler 10 Kasım'da bu milletin vazgeçilmez bir değerini, sevdasını, yüreğini, ufuk bakışını madden kaybettik.  Maneviyatı ve öğretileri asla sönmeyecek bir ışıktır. Bizler 10 Kasımları bir matem bir yas günü olarak görmedik. Bizler 10 Kasımları, onun "Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar." sözünün ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gün olarak gördük. Büyük Atatürk bize, ülke için, vatan için, bayrak için ve kutsal saydığımız değerler için çalışmayı, gayret etmeyi, yılmamayı, ümit etmeyi, fedakarlığı öğretti. Ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz” dedi.

ATAMIZIN YOLUNDA

YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Atatürk’ün belirlemiş olduğu yoldan yürümeye devam edeceklerini de belirten Başkan Özyiğit, “Atamızın kurmuş olduğu CHP, belirlediği aydınlık Türkiye'nin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam devam edecektir. Atatürk devrimleri bize büyük cumhuriyet tarihin emanetidir. Tarihin emanetine sahip çıkacağız. Büyük liderler için matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir. Fikirlerine bağlılıkla, azimle mücadele etmeye devam edeceğiz. Ben bu vesile ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde birkez daha saygı ve sevgi ile anıyorum" şeklinde konuştu.