SİYASET
Giriş Tarihi : 09-11-2017 23:13   Güncelleme : 09-11-2017 23:38

Kalkınma Bakanı Elvan’dan “10 Kasım” mesajı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında da rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum” dedi..

Kalkınma Bakanı Elvan’dan “10 Kasım” mesajı
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında da rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum” dedi.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yılına ilişkin mesaj yayımladı. Elvan mesajında, şu ifadeleri kullandı:
“Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde adeta küllerinden dirilerek İstiklal Harbini vermiş, ardından Cumhuriyetimizi kurarak onu gelecek nesillere emanet etmiştir. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olmaya, hâkimiyet ilelebet milletin olmaya devam edecek, Cumhuriyet’e ve milli iradeye asla gölge düşürülmeyecektir. Milletimizden aldığımız güçle, hükümet olarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışıyoruz. Ülkemizin birliğine ve dirliğine kast eden dahili ve harici hainlerin emelleri hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Milletimiz en son 15 Temmuz’da kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak destan yazmış, Atatürk’ün işaret ettiği gibi asla boyunduruk kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir.
Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında da rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun.”