GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2017 14:31

Mezitlililerden Ata’ya saygı

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde Mezitli Belediyesi önünde düzenlenen törenle anıldı..

Mezitlililerden Ata’ya saygı
Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde Mezitli Belediyesi önünde düzenlenen törenle anıldı.
Mezitli Belediyesi önünde Belediye başkanı Neşet Tarhan tarafından Atatürk Anıtına çelenk konularak başlayan etkinlikte, saat 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Başkan Tarhan’ın ve belediye çalışanlarının yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği anmada, Sürücülerin araçlarından inerek saygı duruşunda bulunduğu Mezitli’de iki dakikalığına hayat durdu.
Bayrakların yarı indirildiği ve İstiklal Marşı’nın okunduğu anma etkinliğinde konuşan Başkan Tarhan, “Atatürkçü olmak, aklın ve bilimin öncülüğünü tanımaktır. Atatürk gibi onurlu ve yürekli olmaktır. Atatürk gibi yurtsever, Atatürk gibi insani, Atatürk gibi adil olmaktır. Baskılara boyun eğmeden dik durmaktır. Gerçek anlamda demokrasiden yana ve halkçı olmaktır. Ata’mızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz” dedi.