GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2017 08:44

Mut’ta ″Atatürk ve Hayatı″ konulu fotoğraf sergisi

Mersin’in Mut ilçesinde, Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanlığınca tertip edilen "Atatürk ve Hayatı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.Yaklaşık 30 fotoğrafın sergilendiği Sergi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi..

Mut’ta ″Atatürk ve Hayatı″ konulu fotoğraf sergisi

Mersin’in Mut ilçesinde, Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanlığınca tertip edilen "Atatürk ve Hayatı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.Yaklaşık 30 fotoğrafın sergilendiği Sergi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Ülkü Ocağı’nın hazırladığı, Atatürk’ün doğumundan ölümüne yaklaşık 30 fotoğraf ile çeşitli gazete kupürlerinin yer aldığı serginin açılışı Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi. Sergiye, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MHP Mut ilçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan etkinlikte açılış konuşması yapan Mut Ülkü Ocakları Başkanı Soner Kır, “10 Kasımların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Mustafa Kemal Atatürk önce devlet kuran Milliyetçi bir mimar, milli bir mihverdir. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 79. Yılında büyük önder Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.