GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2017 10:07

Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu, Atatürk’ün sevdiği şarkılarla açıldı

Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu, Atatürk’ü Anma Programı ile hizmete açıldı. Çocukların, Atatürk’ün sevdiği şarkıları söylediği açılışta, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, programda yer alan tüm çocuklara ‘Nutuk’ hediye etti..

Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu, Atatürk’ün sevdiği şarkılarla açıldı
Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu, Atatürk’ü Anma Programı ile hizmete açıldı. Çocukların, Atatürk’ün sevdiği şarkıları söylediği açılışta, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, programda yer alan tüm çocuklara ‘Nutuk’ hediye etti.
Mezitli Belediyesi, bin kişilik amfi tiyatroyu tamamlayarak halkın hizmetine açtı. Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu, anlamlı bir etkinlikle açıldı. Bin kişilik kapasitesinin yanı sıra kafeteryaları, aktivite ve eğlence alanları ile çok yönlü bir yapıya sahip olan Açık Hava Tiyatrosu’nun açılışı, ’Atatürk’ü Anma Programı’ ile yapıldı. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümüne denk gelen açılışta Cumhuriyet çocukları Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler.
Mezitli Belediyesi Sanatevi bünyesinde dersler alan kursiyerler ve eğiticilerinin birlikte gerçekleştirdiği etkinlikte, şarkılar söylendi, şiirler okundu, danslar edildi. Işık ve görsel şovun da yaşandığı etkinlikte, sahneye yansıtılan Atatürk’ün çok özel görüntüleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.
Çok sayıda sanatseverin yanı sıra belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı etkinlikte sahneye çıkan Başkan Neşet Tarhan, sahne alan tüm çocuklara, Mezitli Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan, Atatürk’ün ‘Nutuk’ kitabını hediye etti. Konuşmasından, Atatürk’ün değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Tarhan, “Atatürkçü olmak aklın ve bilimin öncülüğünü tanımaktır. Atatürk gibi onurlu ve yürekli olmaktır. Atatürk gibi yurtsever, Atatürk gibi insani, Atatürk gibi adil olmaktır. Baskılara boyun eğmeden dik durmaktır. Gerçek anlamda demokrasiden yana ve halkçı olmaktır. Bu düşüncelerle Ata’mızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz” dedi.