GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2017 11:23

İnönü ilçesinden Ankara’ya kültür turu

İnönü Belediyesi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısı ile Ankara turu düzenledi..

İnönü ilçesinden Ankara’ya kültür turu
İnönü Belediyesi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısı ile Ankara turu düzenledi.
İnönü Belediyesi Kültür Turları kapsamında gerçekleştirilen Ankara ziyareti sabahın erken saatlerinde İnönü Cumhuriyet Meydanından hareket edilmesi ile başladı. Çok sayıda ilçe sakininin katıldığı Ankara ziyareti 1. Meclis ve Hacı Bayram Camii ziyareti ile başladı ve ardında resmi törenlerin tamamlandığı Anıtkabir’e geçildi. Anıtkabir’e Tandoğan Meydanı tarafından giriş yapan İnönü ilçesi sakinleri buradan da Aslanlı Yolu geçerek tören alanına geldiler. Tören alanından sonra Atatürk Müzesi ve Kurtuluş Müzesini gezen İnönülüler daha sonra Anıtkabir’de Gazi Mustafa Kemal’in Na’şının bulunduğu mozoleyi ziyaret ederek gezi programını tamamladılar.
İnönü İlçe sakinleri gezi sonrası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde düzenlenen Anıtkabir ve Ankara gezisinden duydukları memnuniyeti dile getirerek “Bu anlamlı günde bizlere Anıtkabir’i, 1. Meclisi ve Hacı Bayram Camisini gezme imkânı veren İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’a teşekkür ederiz” dediler.