SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2017 22:41   Güncelleme : 16-11-2017 00:23

'Sağlar ve Talay ihaneti' haberimiz CHP tabanını ayağa kaldırdı

2014 Yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına gösterilmeyen eski milletvekili ve Kılıçdaroğlu'nun danışmanı İstemihan Talay ile Mersin Milletvekili, CHP parti meclis üyesi Fikri Sağlar'ın, partilerinin kaybetmesi için MHP''li Kocamaz'ı desteklemeleri haberimiz ses getirdi.

 'Sağlar ve Talay ihaneti' haberimiz CHP tabanını ayağa kaldırdı

Sonses'te yayınlanan haberin sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından paylaşılması ve yapılan yorumlarda, 'büyük abilerin'  ihaneti nefretle karşılandı.

CHP'ye yeni üye olan A.Vahap Şehitoğlu'nun bu haberi, Mersin yerel basınında yanakı buldu. İmece gazetesi haberimizi manşet yaparak, parti üst düzey yetkililerini göreve çağırdı.

CHP'liler ne dedi:

Yönet

Özcan Yılmaz
Özcan Yılmaz Vay be....insan inanmakda istemiyor.. Yürekli itirafın için teşekkürler....ihanet eden başka milletvekili ve parti yöneticiside varmıdır.... 5 yıl boyunca partinin her kademesinde görev yapan,, ancak seçim günü CHP "ye oy vermeyen insanların ihaneti yüreğimizi yaralıyor.... Aday adaylarından, ihanet etmeyeceğim diye belgemi almak lazım...
Nazmi Akdağ

Nazmi Akdağ CHP'NİN kaderinde bu durum malesef hep yaşanıyor. Bugün olduğu gibi geçmişte de partiye ihanet edenler daha sonra baştacı yapıldı. Genel Merkez bu hataları görmediği sürece daha çok ihanetler yaşanacak. CHP kendine ihanet etmiyenleri seçtiği taktirde her seçimde başarıyla çıkacaktır.

Mehmet Ruhi Yüksel

Mehmet Ruhi Yüksel Sen doğru olanı yaptin. Macit gibilerini solcu devrimci CHP li gibi görüp bunu ideoloji sananların partililiğinden bu hale geldi CHP. Zaman zaman sülükler den kurtulmak için başka taraflarla işbirliği yapılabilir. Bu ideoloji değişikliği değildir. Bizim ideolojimiz vatanın bizzat kendisidir. Hırsızla işbirliği yapıp kendini solcu sananlara gelsin bu davranışın.

Yönet

Mitat Erdal
Mitat Erdal Aday adayı olupta,adaylığı onanmayanların,aday olana karşı alenen yaptıkları karalama kampanyaları çirkeflikten başka bir şey değildir.
 
Halil Ünal
Halil Ünal Bu Mersin ne çektiyse, kültür bakanı eskilerinden cekti
Yönet
Necmiye Demir
Necmiye Demir Abi seni işte bu yüzden seviyorum sana bu yüzden saygı duyuyorum....Doğruya doğru eyriye eyri...Seçim arifesinde Erdemli de bir ev konuşmasında Sağlar in sözleri " beni aday göstermediler..3 dönem macit de yeter...gitsin artık..eeee ben olamiyacaksam macitin de gitmesi gerekiyor bu yüzden kocamazi destekleyin " .işte partiyi bu günlere getiren canavarlar hala chp çatısı altında lar ya helal.....şanssizlik bu ya sonradan ev sahibinin beni aramasiyla öğreniyorum ki o gittiği ev akrabamın evi....bu olayı defalarca anlattım her yerde yazdım çizdim. Ama nafile...kimse dikkate almadı.. .bu namussuzlarin yatacak yerleri yok
Yönet
TC Asiye
TC Asiye · Sinan Koç ve 72 diğer kişi ile arkadaş
Yazık yazık hemde çok yazık .o nedenle veya bu nedenle kocamaz gibi tarsusu köy yapmış birine oy vermek iki türlü ihanettir.partiye üye olurken üyelik görevlerinde sadece seçilmek içinmi üye olmuşlar.Üzgünüm bu kezde başka bir ihanetçi aday olmayı planlıyor.bence hepsi kocamaza çalışıyor.
Yönet
Gürsel Özkan
Gürsel Özkan · 79 ortak arkadaş
Fikri Sağların Chp için çalışmadığını Biz Mutlulurda biluyoruz.seçim zamanı gelsin görüşeceğiz.
Ramazan Karaman

Ramazan Karaman Teşekür ederim sayın vahap bey .
Bir ihaneti gün yüzüne çıkardın.
Parti içi ihanet milletin hayalleriyle oynamak.
Ne kadar adi lik bilen bilir .
Oy veren sati hayel gırıklığı
yaşar ama ..
O belediyelerde çalışanlar ne duruma
Düştüklerini hiç bir sağlar gurubu aklına gelmedimi acaba .
Bü ğünün belediye yönetimi binasında selam verecek adam yok.
Hiç ben belediye kapısına varmış biri değilim ama
Macit bey ekibi ve günlerce belediye personeli ve özel kalemi ile yüzyüze fikrimi dinledi ve tüm yazdığım şehir hakkındaki planılarımı uygulandığını tek tek gördüm.
Şimdiki yönetimin binasından kovdurdular.
Bazı işlerde eksik vardı seçimde bunlar kazandığı için eksik leri söyleyim demek için.vardım belediye binasına.
Sati mersin de chp maçit beyi göstermezler se ben gizli değil açık açık yazıyorum .
Başka adaya oy vermem.
Yazını silmezsin inşallah
Bir gazeteci olarak.
Hayırlı işler gazeteci haber
İçin gazetecidir.

Erdal Yelaldı Akdenizi satanlardanda bahsedin biri başkan olmasın diye Parti'ye seçim kaybettiren ve yüzlerce kişinin ekmeği ile oynayanlardan da bahsedin bahsedin ki onlar da CHP'de dans ediyorlar şu anda geçmişlerini unutup

Ali Yavuz

Ali Yavuz Kişisel menfaat peşinde koşanlar her zaman yanlış yapmaya adaydırlar. Biz dava peşinde koşan ,dava adamı olan adaylar arıyoruz.Siyaset halka hizmet amaçlı olmazsa böyle acıklı, utanç verici durumlara düşer.

Andaç Türkcan Peki burada bu şekilde öfke ile yorum yapıp , işi fırsat bulmuscasına saldırmaya yönelerek ve olayı birilerinin üstüne yıkarak ; " evet , suçlu bulunmuştur beyler !!! " tavrına bürünen sahte savunuculara sormak istediğim 2 soru var ;
1 - İçinizden , gerçekten kaç kişi son seçimde Macit Özcan ' a oy verdi ?
2 - Sayın Sağlar ile aynı soyadını taşıyan zatı muhterem Burhanettin Kocamaz için çalıştığı halde neden hiç sesiniz çıkmadı ?
Şimdi bırakın senin yüzünden gibi saçma sapan bir tavır takınarak vicdanınızı rahatlatmaya çalışmayı ( ki , bu duruma trakya da erkek erkek yapınmak derler . Tam olarak birtakım kişilerin durumunu anlatıyor . ) da , parti içindeki bu durum nasıl düzeltilir , CHP gerçek anlamda nasıl hakettiği gibi dürüst ve temiz bir parti hale gelir , onu tartışın .
Ayrıca bu şekilde bir itiraf yazısı yazmak , gerçek anlamda dürüstlük , cesaret ve YÜREK (!!!) ister efendiler , hanginiz yapabilir di bunu ??? Hanginiz ballı hayatınızdan vazgeçip , böylesi bir yazı yazabilirdi ? Hepiniz tertemizsiniz öyle mi ? Helâl olsun VAHAP ŞEHİTOĞLU (diye yazılır , ADAM diye okunur !!!) . (NOKTA !!!)

Suat Yildiz

Suat Yildiz Deneyimli gazeteci ağbimiz Vahap ŞEHİTOĞLU 2014 seçimlerinde yaşadıklarını ve anısını paylaştığı yazısında: Kendisi ,Sn Fikri SAĞLAR ve sn İstemihan TALAY ile ilgili çok ciddi iddialarda bulunarak,Büyükşehir seçimlerinde CHP adayı Macit ÖZCAN'a karşı MHP adayı sn KOCAMAZ'ı desteklediklerini ve oyunu da MHP'ye kullandığını itiraf etmiş ve içinde kalan bu uhteyi paylaşmak istediğini ifade etmiştir.Bu iddianın ciddi olarak araştırılması gerekiyor.Partinin yetkili organları tarafsız ve önyargısız konuyu araştırmalı ve gereğini yapmalı.Aslında üçbuçuk yıldır dillendirilen ancak hiç kimsenin isim vermeye cesaret edemeyip; "ihatçiler" , dedikleri isimleri sn ŞEHİTOĞLU yüreklice dile getirmiştir.Vahap ağbiyi bu "öz eleştirisinden" dolayı kutluyorum.Ne var ki; CHP'nin alternatifi MHP midir?, diye de sormak istiyorum.Dürüst bir itiraf ama çok da üzücü.Bildiğim kadarıyla o süreçte Vahap ağbi zaten CHP üyesi de değildi.1999 seçimlerinde de aynı ihanetler yaşanmıştı.CHP yöneticisi bir çok kişi DSP adayı Macit ÖZCAN'ı desteklememiş miydi?CHP'nin bu üye yapısıyla daha çok ihanete uğrayacağı gün gibi aşikardır.Kendi cellatlarını seven bir üye yapısıyla iktidar olma şansı yoktur.İhanetçileri ödüllendiren bir yapının içindeki üyelerle daha çok seçim kaybedilir .Küçük olsun benim olsun; ben varsam olur, ben yoksam olmaz anlayışı partinin her kademesine hakim olmuş.2 milyon kişinin yaşadığı şehirde 400 bin oy alıp 4 tane yeni yüz çıkartamayıp; miadını doldurmuş kişilerden medet umuyorsan sen iktidar olamazsın zaten.

Yönet

Gazi Karayiğit
Gazi Karayiğit · 260 ortak arkadaş
Ihanet edenler sahneyi kimselere bırakamıyorlar. Adayım deyip dolaşanlar aday olmayınca yine başka partililere çalışacaklardır. Şaibesiz genç adaylarla yeni yüzlerle ve popilitesi olan adaylarla yola devam edilmeli...S.D.AYRICA VAHAP BEYIDE KUTLUYORUM. YUREKLICE ÇIKIP SÖYLÜYOR. BUNLARDAN DERS CIKARMALI ADAY YANLIŞ OLMUŞ YETERSIZMIS MACIT OLMAMALIYMIS AYRI KONU. YENISEHIRDE IBRAHIM GENÇ HER DÖNEM KONUYOR. AYNISI ORADADA YAŞANDI SANDIK GOREVLERINE BILE OY VERMEYİN DENDI..YETER ARTIK SÖZ PARTILININ VE MİLLETİN. ÜLKE ELDEN GITTI..
Nermin Yılmaz Ergenekon Kaleminize yüreğinizde sağlık..
 
Beyhan Balaban İyi akşamlar Vahap Bey, kendinizle yüzleştiğiniz için sizi kutluyorum. Kim doğru kim yanlış yapıyor çok ta önemli değil. Sonuçta aynı düzen devam ediyorsa ve bu sayfada gençler yazmıyorlarsa, partide okumuş ilkeli gençlik yoksa; çoğaldığımız, büyüdüğümüz ve sağlam temellerle yenilenip örgütleştiğimiz söylenemez, önemli olan budur. Ayrıca buradaki gerçeklerden guruplaşmaların, adamcılığın partiye nasıl zarar verdiğini açıkça görüyoruz. Ben üzücü bir anımı yazmak isterim. 2015 genel seçimlerine birkaç hafta kala, NUR İÇİNDE Yatsın Saygıdeğer Ali Kaya MUTLU'yu ziyaret ettim. Partililer de vardı. Bana Fikri SAĞLAR'ın seçim bürosuna gidip gitmediğimi sordu, hiç gitmediğimi söyledim. "Ben de gitmedim, hadi beraber gidelim" dedi. Gittik, masada oturur oturmaz etrafımız doldu. Önümüze bir gazete kondu, gazete yeni bir kaç sayıdan ibaret İsmail SAĞLAR'ın seçime haftalar kala çıkardığı ve arka sayfasına baştan aşağıya AKP'nin ve Ahmet DAVUTOĞLU'nun boydan reklamı vardı. üstelik her satırında AKP değil, "AK" yazıyordu. Bir ailede farklı siyasi düşünce olabilir, fakat hem ağabeyinin yanında gezip, ağabeyi ana muhalefetin seçilecek sıradan aday olduğu seçimde kardeşinin İKTİDARIN REKLAMINI yapması ve İKTİDARDAN PARA KAZANMASINA sizce ne denir! Buna esnaflık savunuculuğu hiç kimse yapmasın, çünkü eğer öyle ise ağabeyinin destekçisi olup partinin her etkinliğinde gözükmemesi gerekirdi. Sonuçta BİZLER Eşşek gibi gençliğimizle BEDEL ödedik, emek verdik. Bunların hepsi para kazandı, vekil oldu, başkan oldu vb. Ben yıllardır bir satırımı, bir kelimemi dahi hiçbir adayıma para ile yazmadım. Kimseye sormadan gördüklerimi, tespitlerimi karşılıksız yazdım, teşekkür eden etti etmeyen etmedi. İLKESİZLİK insana her zaman yanlış yaptırır. Çok şükür kimsenin adamı olmadım, doğrunun yanında, yanlışın karşısında oldum. İlkelerimi savunmaktan, taşımaktan, sahiplenmekten ve fikir davamıza yanlış yapana TAVRIMI En AĞIR Şekilde koymaktan bir an TAVİZ vermedim. Dilerim böyle bir gençlik çoğalır da hepsinden kökten kurtuluruz, bıktım yıllardır aynı kişileri duymaktan, görmekten, dinlemekten, hele en iyi bildiğimiz bilgileri sanki karşılarında aptalmışız gibi bizlere defalarca anlatmalarından zamanımızı çalmalarından bıktım, usandım. Yine de hepsine gördüğüm yerde makamlarına istinaden saygı gösterdim... Yazmakla bitmez. Saygılarımla.
Halil Ünal Sağlar ailesinin ihanetini merak eden yada bilmeyenler yerel seçimlerdeki arpacsakarlar sonuçlarına baksınlar MHP birinci parti,Akp ikinci parti,CHP üçüncü parti olmuştur...
Gulnaz Uzun Birde CHP diye konuşmayın ,yazıklar olsun .Sizin gibiler hangi yüzle partiye gelip gerçek CHP’lerin yüzüne bakıyorsunuz utanmadan.Ben sizin yerinize olsam ihanet ettim derin bu partide yerim yok der onurumu kurtarır israfa ederim.İşten çıkarılan onca insanın hiç mi düşünmediniz yazıklar olsun adam deyişmişsiniz meğer.
Uğur Tanrıkulu Ağzına yüreğine sağlık büyüksün başkanım
Yönet
Mehmetali Sığırcı
Mehmetali Sığırcı Ben sadece biriyim.rabbim insallah bize yasattiklarinin milyon katini onlara yasatacaktir
AvAdnan Gündoğdu Macit Özcan'la "Parti disiplini" anlayışı içinde en çok mücadele eden ve kavga eden bendim.Aday yapılmaması için elimizden gelen demokratik mücadeleyi parti içinde verdik.Hatta Macit bey beni disipline verdirip,CHP'den attırmak bile istedi.Ancak partimizin adayı olduktan sonra elimizde mikrofon,herkesten Macit Özcan'a oy istedik."Ben yoksam,bu parti de batsın" anlayışı,partiye en çok zarar veren Narsist bir anlayıştır.CHP'li olmak yalnızca yakaya rozet takmakla olmuyor;gönülden de nikah yapmak gerekiyor.Nokta...
Yönet
Müslim Hamurcu
Müslim Hamurcu Mersinde başka kimse yokmu belediye bşk olacak da mersine hizmet edecek bşk her kesimi yanına alması gerekir buda chp içinde çok değerli ve teknik teknokrat adaylar var onun içinde benim nacizane görüşüm yeni bir adayla secimi kazanarak şehrimize hizmeti sunmak
Ahmet Ümit Aloğlu Ben, bu seçimde de benzer hataya düşecekleri kanısındayım. Bundan öncekiş seçimde yanlış aday belirlenmesinin nedenlerini herkes biliyor, yarayı depreştirmeyeceğim. Bu kez de Beykoz Vilları parti yönetimini yanlış adaya zorlayacak.
Mehmet Ceto Tekkanat Yorumlardan anladığım şu; CHP yönetimini Mersin'i istiyorsa bu iddiaları araştırıp,bütün ihanetçileri kapı dışına koymalı ve şaibesiz genç/dinamik/yürekli insanlarla yola çıkmalı. Bu adı geçenler ortalıkta "hiçbir şey olmamış gibi" dolaşmaya devam ederlerse parti çok büyük yara alacak ve kazanması yine hayal olacaktır. Tabanın sesine kulak vermeyen bir CHP her zaman KAYBEDER. Saygılarımla.
Oktay Yıldız Birde utanmadan büyükşehir adayı olacaklar.macitten farkları yok.temiz ve şaibesiz kisi lazim
Lütfi Budak
Lütfi Budak Eeee etme bulma dünyası işinden ekmeğinden insanların ahi sizleri kahir edecek sizlerin yeri yok bu partide