Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 HAZİRAN Perşembe 01:09

Akdenizli Kick Boksçular Dünya Şampiyonası’nda madalyaları topladı

Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden Kick Boks sporcuları, İstanbul’da organize edilen “Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda” 2 şampiyonluk ve iki de 3’üncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2023 16:02   Güncelleme : 23-05-2023 16:03
Akdenizli Kick Boksçular  Dünya Şampiyonası’nda madalyaları topladı

İstanbul TÜYAP Fuar Alanı’nda, 17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşen “8'inci Turkish Open WAKO World Cup” Dünya Kupası Şampiyonası'na 4 sporcu ile katılım sağlayan Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda 2 şampiyonluk ve 2 de üçüncülük elde ederek şampiyonaya damga vurdu.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesindeki genç sporcular Hilal Sonay 52 Kg Full Contack Genç Kadınlarda 1'inci; Hatip Emlek 54 Kg Full Contack Büyük Erkeklerde 1'inci; Muhammed Taşkın 51 Kg Full Contack Büyük Erkeklerde 3'üncü ve Yaser Güneş 63,5 Kg Full Contack Genç Erkeklerde 3'üncü olarak şampiyonayı derecelerle tamamladı.

“Spora ve sporcuya desteğimiz sürecek”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda kazandıkları madalya ve kupalar nedeniyle Akdenizli Kick Boks sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti. Spora ve sporcuya destek vermeyi sürdüreceklerinin altını çizen Başkan Gültak; “Geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü riskten uzaklaştırıp spora kazandırmak; Akdeniz’i sporla da anılan bir kent yapmak için gücümüzü ve imkânlarımızı kullanmaya; bizleri, ailelerini ve antrenörlerini gururlandıran sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İstanbul’dan madalyalarla dönen sporcularımızı tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR