SİYASET
Giriş Tarihi : 28-11-2017 09:25   Güncelleme : 28-11-2017 09:25

Kuyucuoğlu'nun Başkan adaylığı açıklaması Ankara'dan

Mersin Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu'nun, Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı Ankara mahreçli bir internet sitesinden yapıldı.

Kuyucuoğlu'nun Başkan adaylığı açıklaması Ankara'dan

İşte o haber:

"CHP’DE MERSİN BÜYÜKŞEHİR’E SÜRPRİZ ADAY

Yerel seçim hazırlıklarının sürdüğü CHP’de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na sürpriz bir aday çıktı. Kılıçdaroğlu ile konuşan aday adayı, Mersin’de şimdiden seçim ofisleri açmaya başladı.

12 Kasım 2017
 

Yerel seçimler konusunda erken seçim isteyen CHP’de aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Sürpriz bir çıkış da geçtiğimiz yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni MHP’ye kaptıran Mersin’den geldi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, yerel seçimlerde memleketinde büyükşehir adaylığı için ilk adımı attı. Kuyucuoğlu, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek resmen Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday aday olduğunu kendisine bildirdi.

SEÇİM OFİSLERİ AÇMAYA BAŞLADI
Kılıçdaroğlu’na, “gönlündeki aslanı” paylaşan Kuyucuoğlu, kolları sıvadı ve memleketi Mersin’de seçim ofisler şimdiden açmaya başladı.

“BÜYÜK RÜYAM BUYDU”
Edinilen bilgiye göre gönlündeki aslanı Kılıçdaroğlu’na açıklayan Kuyucuoğlu, “Herkesin bir hedefi, amacı, rüyası var. Benim de gönlümde belediye başkanlığı var. Yaptığım iş itibariyle bu işe kendimi yakın hissediyorum. Bugüne kadar dört kez Büyükşehir belediyesine aday oldum. 1994, 1999, 2004 ve 2014 yıllarında aday adayı oldum. Hepsinde engeller çıktı. Şimdi yıllardır amaçladığım bu hedefime ulaşmak istiyorum” şeklinde fikrini paylaştı.

“ÖN SEÇİM OLDUĞU İÇİN VEKİL OLDUM”
Kuyucuoğlu, 2015 yılında eğilim yoklaması yapıldığı için milletvekilliğine aday olduğunu ve
milletvekili seçildiğini belirterek, “Yıllardır Mersin’e hizmet etmek için çalışıyorum. 1989 yılından beri hazırlık yapıyorum. Şimdi Büyükşehir’e aday adayı olmayı düşünüyorum” fikrini CHP Lideri ile paylaştı.

YÖNETİCİLER İLE DE PAYLAŞTI
Kuyucuoğlu, bu fikrini parti yönetecileri ile de paylaşarak, “Benim parti yönetiminden isteğim rasyonel bir değerlendirme yapılması. Bu noktada, 1-Partinin görüşü alınmalı, 2-Bu yeterli değil, oy verecek olan vatandaşın görüşü alınmalı, 3-Vatandaş ile parti eğilimi çakışıyorsa o noktada Genel Merkez insiyatif kullanmalı” dediği öğrenildi.

SEÇİM OFİSİNİ AÇTI BİLE…
Kuyucuoğlu, parti yönetimine fikrini paylaştıktan sonra hemen kolları sıvadı ve Mersin Merkez’de seçim döneminden kalan seçim ofisini akif hale getirdi. Bununla da yetinmedi yeni bir seçim ofisi daha açtı.

Yerel seçim ile genel seçim farklı olduğuna dikkat çeken Serdal Kuyucuoğlu, “Genel seçimde CHP’ye oy vermese de yerel seçimde vatandaşlar rahatlıkla oy verebiliyor. MHP yerel seçimde Mersin’de 102 bin oy arttırdı. Ancak o günden bu güne köprünün altında çok sular aktı ve oyunu kaybetti. Ben Mersin’de seçimi alacağıma inanıyorum. Çünkü her seçmene hoş gelen bir adayın seçimi kazanacağına inanıyorum. 24 bin oy arttırarak 1 Kasım seçimlerinde geldim. Bu oyun büyük kısmı diğer partilerden geldi. Bu oyun yerel seçimlerde daha da fazla olacağına inanıyorum. Sonuçta CHP’den milletvekili seçilmiş olabilirim, ama herkesin milletvekiliyim. Parti ayırımı yapmadan herkese hizmet sunmaya hazırım” ifadesini kullandı.

SERDAL KUYUCUOĞLU KİMDİR?
Tarsus’ta doğdu. • İlkokulu Tarsus, Orta ve Liseyi Mersin’de okudu, • İstanbul Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. • İstanbul teknik Üniversitesi Ulaştırma Bölümünde yüksek lisans yaptı. • İnşaat Yüksek Mühendisi ve Ulaştırma Uzmanı oldu. • Öğrenciliğinde İTÜ talebe cemiyetinde genel sekreterlik görevi yaptı. • Yine öğrencilik döneminde Hakkari’nin Zap Suyu’na yapılan Devrimci Gençlik Köprüsü yapımına katıldı. • Bir yıl Almanya’da dil eğitimi aldı • 1975 den itibaren Mersinde serbest mühendis, taahhüt işleri ve konut yapım işleri yaptı. • İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanlığı • Mersin Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği yaptı • Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı, • Mersin Yardım ve İyilik Vakfı başkanlığı yaptı. • Siyasi parti yaşamına 1983’de SODEP de başladı. • SODEP, SHP, CHP de İl, İlçe, Kurultay delegeliği ve İl Yöneticiliği yaptı. • 1994 SHP, 1999, 2004 ve 2014 yıllarında CHP Mersin Büyükşehir aday adayı oldu. • 4 kıtada 30’dan fazla ülkeyi gezdi, gördü ve incelemelerde bulundu. • İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. • 2 çocuk babası."