YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-12-2017 16:27   Güncelleme : 11-12-2017 16:27

Mezitli’nin zirvesine Atatürk anıtı

Mezitli Belediyesi, kırsal bölgede bulunan Fındıkpınarı Yaylası girişine şaha kalkmış at üzerinde Atatürk anıtı yerleştirdi. Mini bir tepenin üzerine yapılan Atatürk anıtı bölgenin atmosferini değiştirirken, görsel bir şölen sunuyor.

Mezitli’nin zirvesine Atatürk anıtı

 

Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunan Mezitli Belediyesi, Türkiye gündemine ses getiren bu girişimlerine bir yenisini ekledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Mezitli merkeze yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta olan Fındıkpınarı Yaylasına şaha kalkmış Atatürk anıtı yerleştirdi. Mini bir tepenin üzerine yapılan Atatürk anıtı, bölgenin atmosferini değiştirirken, görsel bir şölen sunuyor.

ATATÜRK SEVGİSİNİ ARTTIRIYORUZ

Mezitli’yi güzelleştirmek ve Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdüklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Yaptığımız çalışmalarla ilçemize değer katıyor, her geçen gün daha da güzelleştiriyoruz. Bunun yanında ilçemizde Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli birçok girişimde bulunduk. Bu girişimlerimizle Türkiye gündemine oturan çalışmalara imza attık. Kararlılıkla ilerlediğimiz bu yolda halkımızın mutlu olması için gerekli tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi.

MEZİTLİ ATATÜRKÇÜ İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR KENT

Başkan Tarhan şöyle devam etti; “Yaz aylarında Mersin’in en çok ziyaret edilen yaylalarından birisi olan Fındıkpınarı yaylamıza yaptığımız hizmetlerle bölgenin yapısını değiştirdik. Mezitli’nin çağdaş, aydın ve Atatürkçü insanların yaşadığı bir kent olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ilçemizin birçok yerine Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli dokunuşlarda bulunduk. Ayrıca Fındıkpınarı yaylası girişine şaha kalkmış Atatürk anıtı yaptık.