SİYASET
Giriş Tarihi : 17-12-2017 11:49   Güncelleme : 17-12-2017 11:49

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz?

Benim ailem, çocuklarım, torunum, damadım, hatta ve hatta dünürlerim, hepsi için araştırma önergesi verin ve hepsi araştırılsın.

Kemal Kılıçdaroğlu: Benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz?

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Genel Kurulunda 2018 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı Üzerine konuştu: 

Benim ailem, çocuklarım, torunum, damadım, hatta ve hatta dünürlerim, hepsi için araştırma önergesi verin ve hepsi araştırılsın. Hiçbir tereddüdüm yok. Beş kuruş bulursanız gelip bu kürsüden özür dileyeceğim. Ama ben bu Ankara’daki beylere de seslenmek isterim. Benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz? Buyurun siz de gösterin! 

Metin | Video
 
MYK'nın gündeme dair yaptığı haftalık değerlendirmeler, 13 Aralık 2017 tarihli basın açıklamasında kamuoyu ile paylaşıldı: 

Onlar kendi Belediye Başkanlarını kirli pazarlıklarla istifa ettirip dosyalarını kapatma peşindeyken bizim Belediye Başkanımız kendi eliyle dilekçe verip benim hakkımda ne iddia ediliyorsa savcı olarak araştır demiştir ve bütün bu soruşturmaların sonunda takipsizlik kararı verilmiştir. Mal varlıkları araştırılmıştır. Ancak bugün ne yazık ki, halk iradesine dönük darbe iktidarın sandıksız bir iktidar arayışını açıkça ortaya koymuştur. 

Metin | Video
 
CHP Emek Büroları tarafından hazırlanan haftalık emek gündemine göre: 

4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisi verileri açıklandı. 11 ayda 84 madenci hayatını kaybetti. Genelde ise Kasım ayında 170, 11 ayda 1851 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. 
Devamı...
 
Taşeron İşçilere Kadro Hakkında Bilgi Notuna göre: 

Taşeron işçilerin kamuya alınmasında çeşitli koşullar uygulanacağı açıklanmıştır. Taşeron işçilerin tümüne kayıtsız, şartsız kadro verilmelidir. 
Devamı...
 
Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan haftalık ekonomi ilgi notuna göre: 

AKP’nin 2005’de uygulamaya başladığı sağlıkta dönüşüm projesi sağlığı ticarileştirildi. Ailelerin cebinden sağlığa ayrılan harcamalar 2004-2016 arasındaki dönemde yüzde 1163 artarken eczaneler ve ayakta tedavi hizmeti veren doktor ve kliniklerin sağlıktan elde ettiği gelirler azaldı, tek başına hastanelerin gelirden aldığı payda fahiş bir artış meydana geldi. AKP sağlığı ticarileştirdi. 
Devamı...
 
İnsan ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan haftalık İnsan Hakları Raporuna göre: 

Açlık grevindeki akademisyen Nuriye Gülmen 1 Aralık’taki duruşmada tahliye kararının ardından gece geç saatlerde evine ulaştırıldı. OHAL KHK’sıyla ihraç edilmelerinin ardından başladıkları açlık grevini 270 gündür sürdüren Gülmen ve Özakça 23 Mayıs’ta tutuklanmıştı. 
Devamı... 


Haftalık Doğa Hakları Raporuna göre; 

Doğuş-Bilgili ortaklığıyla Fatih Ormanı’nda hayata geçirilmek istenen ‘Park Orman Tabiat Parkı Projesi’ için hazırlanan ÇED Halkın Katılımı Toplantısı’na girmek isteyen yaşam savunucuları, polis barikatıyla karşılaştı. 
Devamı...
 
İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak tarafından hazırlanan Haftalık Değerlendirme Rapor Özeti: 

Arap Baharı sonrası Ortadoğu'da iyice artan belirsizlik ve kutuplaşma; Filistin yönetimine siyasi, askeri ve ekonomik desteğin kesilmesine neden oldu! 
Devamı...
 
Sevgi ve Saygılarımızla,
Yasemin Öney Cankurtaran
CHP Genel Başkan Yardımcısı
Tanıtım ve Halkla İlişkiler