GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2017 10:19

Erdemli ve Silifke’de 48 mahalle, içme suyuna kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Aksıfat Grup Mahalleleri İçme Suyu Projesi ile Erdemli ve Silifke ilçelerindeki 48 mahalle içme suyuna kavuştu.

Erdemli ve Silifke’de 48 mahalle, içme suyuna kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Aksıfat Grup Mahalleleri İçme Suyu Projesi ile Erdemli ve Silifke ilçelerindeki 48 mahallenin içme suyu sorununu çözdü.
MESKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu sorunu yaşayan mahallelerin su sıkıntılarına çözüm üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Erdemli ve Silifke ilçelerinin 48 mahallesinin içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak olan çalışmalar tamamlandı. Erdemli İlçesi Toros Mahallesinde gerçekleştirilen sondaj çalışmaları ile elde edilen 100 litre/sn içme suyu, Aksıfat Grup Mahallelerine İçme Suyu Projesi ile vatandaşların hizmetine sunuldu. Çalışmalar kapsamında, 2 bin 769 metre terfi hattı ve 9 bin 679 metre isale hattı döşenirken, 2 adet 100 metreküp toplama deposu, 3 adet derin kuyu terfi merkezi, 1 adet 3 gruplu terfi merkezi, 17 adet tahliye, 17 adet vantuz, 1 adet basınç kırıcı vana odası ve 1 adet branşman odası inşa edildi.
Proje 9 milyon 150 bin liraya mal oldu