GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2018 15:31

Çankırı şehidini uğurladı

Bitlis’te çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan için memleketi Çankırı’da bugün cenaze töreni düzenlendi..

Çankırı şehidini uğurladı
Bitlis’te çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan için memleketi Çankırı’da bugün cenaze töreni düzenlendi.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan’ın naaşı ilk olarak baba evine getirildi. Baba evinde alınan helallik sonrası tören gerçekleştirilmek üzere Esentepe Mahallesi’ne götürüldü.
Şehidin cenazesi Esentepe’ye getirildiğinde annesi Satı Kapdan ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.
Esentepe Mahallesi’nde yapılan tören öncesinde yağmaya başlayan yağmurdan dolayı şehidin kardeşi tabutun üzerine montunu koydu. Kılınan cenaze namazı sonrasında şehit, Esentepe Aile Kabristanında defnedilmek üzere mezarlığa götürüldü.
Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Müsteşarı Muhterem İnce, Çankırı Vali Vekili Zeki Karaca, Muharebe Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Tuğgeneral Engin Çırakoğlu, Garnizon Komutanı Albay Halil Çiçek, İl Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, AK Parti Milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, çok sayıda askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.
Şehidin babasına nişane olarak Türk bayrağı verildi.