GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2018 10:21

Mut’ta içme suyu çalışmaları sürüyor

Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğünce, Mut’un Tekeli ve Burunköy mahallelerinde yürüttüğü içme suyu çalışmaları tamamlandı..

Mut’ta içme suyu çalışmaları sürüyor

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğünce, Mut’un Tekeli ve Burunköy mahallelerinde yürüttüğü içme suyu çalışmaları tamamlandı.
MESKİ’den yapılan açıklamaya göre, Mut’un Tekeli Mahallesi’nde iki ayrı kaynaktan cazibeli olarak karşılanmaya çalışılan içme suyu sorununun çözümü için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda bölgede sondaj kuyusu açan MESKİ ekipleri, elde edilen içme suyunu bin 766 metre isale hattı ile mevcut 75 metreküplük depoya ulaştırdı. İçme suyu miktarının artırılmasıyla birlikte mahallenin su sorunu da giderildi.
1980‘li yıllarda yapılan Burunköy Mahallesi’ne ulaşan iletim hatları ise ekonomik ömrünü doldurduğundan yapılan çalışmalar kapsamında yaklaşık 3 bin 148 metre içme suyu şebeke hattı yenilenerek mahalleye düzenli ve kesintisiz su verilmeye başlandı.
İhtiyaç duyulan her bölgede içme suyu hattı yenileme çalışmalarına devam edildiği belirtilen açıklamada, "MESKİ olarak 2017 yılı içerisinde Mut ilçesinde 44 kilometrelik içme suyu hat çalışmaları gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunmak için yapılan altyapı çalışmalarını belirlenen programlar dahilinde 13 ilçemizde ve mahallelerimizde devam edeceğiz” denildi.