SİYASET
Giriş Tarihi : 01-02-2018 15:35   Güncelleme : 01-02-2018 15:35

Demokrasinin Kırıntısı bile kalmadı

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınmasına “Bir doktor olarak, mensubu olduğum birliğe yöneltilen haksız suçlama ve ithamları reddediyorum, yapılan uygulamaları kınıyorum” sözleriyle tepki gösterdi.

Demokrasinin Kırıntısı bile kalmadı

 

Çamak, “Savaş ve çatışma yerine müzakereyi, sağduyuyu savunanları terörize etmek, ülkede artık demokrasinin kırıntısı dahi kalmadığının göstergesidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınmasını TBMM gündemine getirdi ve bir hekim olarak meslektaşlarına yapılan uygulamayı kınadı.

Çamak, “Savaş bir halk sağlığı sorunudur’  başlıklı bildiri yayınlandıktan sonra hedef hâline getirilen Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyeleri evleri basılarak gözaltına alınmışlardır. Düşüncelerini beyan etmek, iktidara muhalif olmak ‘terörist’ damgası yemek için yeterli. Uluslararası sözleşmelerde dahi savaş propagandası bir insanlık suçu olarak tarif edilirken savaş ve çatışma yerine müzakereyi, sağduyuyu savunanları terörize etmek, ülkede artık demokrasinin kırıntısı dahi kalmadığının göstergesidir. Bu uygulamalar, terörle mücadeleyi gölgeler.  Bir doktor olarak, mensubu olduğum birliğe yöneltilen haksız suçlama ve ithamları reddediyorum, yapılan uygulamaları kınıyorum” dedi.