SİYASET
Giriş Tarihi : 01-02-2017 09:50   Güncelleme : 01-02-2017 10:00

CHP'li Gök: Aksoy’un kavgasını sürdüreceğiz

CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, 1990 yılında bir suikast sonucu öldürülen Prof. Dr. Muammer Aksoy’u ölümünün 27. Yılında unutmadı. Aksoy’un Cumhuriyet Bekçisi ve büyük bir Atatürkçü olduğuna dikkat çeken CHP'li Gök, "Aksoy’un kavgasını sürdüreceğiz” dedi.

CHP'li Gök: Aksoy’un kavgasını sürdüreceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, ölümünün 27. Yıldönümünde bir suikast sonucu öldürülen Prof. Dr. Muammer Aksoy’u andı. Aksoy’un büyük bir Atatürkçü olduğuna ve Cumhuriyeti savunmak için ömrünü adadığına dikkat çeken Gök, “Sayın Aksoy inandığı ve savunduğu değerler için suikaste kurban gitmiştir. Aradan geçen bunca yıl boyunca unutmadık, unutturmayacağız. Yerini dolduramadık, doldurtmayacağız. Onun da inandığı değerler ve idealleri doğrultusunda mücadelemize devam edecek ve bu yolda azimle yürüyeceğiz” dedi.

Atatürk devrim ve ilkelerinin yılmaz savunucusu olan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kendi canından daha çok seven Aksoy’un korunamaması ve gerçek katillerinin hala bulunamamış olmasını malesef Kabul etmediklerini de sözlerine ekleyen CHP'li Gök, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bizler Muammer Aksoy’un laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni koruduğu için katledildiğini unutmadan onun fikirlerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Bu yolda ölmek var dönmek yok.”