SİYASET
Giriş Tarihi : 08-02-2017 21:41   Güncelleme : 08-02-2017 21:41

CHP'li Çamak çiftçinin sorununu meclise taşıdı

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, sel felaketinin üzerinden günler geçmesine rağmen zarara uğrayan çiftçi ve esnafa yeterli destek verilmediğini belirterek, “Çiftçilerimiz ikinci ekim için acil maddi destek bekliyorlar” dedi.

CHP'li Çamak çiftçinin sorununu meclise taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak geçtiğimiz Aralık ayında Mersin’de yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşların durumunu gündeme getirdi.

“Mersin'de can kayıplarına ve milyarlarca lira zarara mal olan fırtına ve sel felaketinin üzerinden günler geçmesine rağmen hâlen yaralar sarılmadı” diyen Çamak, sel felaketi olduğunda alana ilk çıkan vekillerden biri olduğunu hatırlattı.

Çamak, “Bu afet karşısında acıyı, çaresizliği ve hüznü orada bizzat görüp vatandaşları teselli etmek için uğraştım. Vatandaşlarımız en azından bundan sonrası için devletin yanlarında olacaklarının tesellisiyle ayakta durmaya çalıştılar. Beş gün önce yine sel mağduru vatandaşlarla beraberdim. Zarara uğrayan üreticilerimize, esnafımıza ve evi barkı yıkılan insanlarımıza yeterli destek verilmedi. Çiftçilerimiz ikinci ekim için acil maddi destek bekliyorlar. Afet Destek Fonu acil olarak gerekli mali kaynak için devreye girerse vatandaşlarımıza hayırlı bir iş yapmış olur” dedi.