KÜLTÜR - SAN
Giriş Tarihi : 19-03-2018 13:47

12. Çukurova Sanat Günleri’nin açılışı Adana’da

Uluslararası nitelik kazanan Çukurova Sanat Günleri’nin 12’ncisi 20 Mart’ta Adana’da düzenlenecek açılış töreni ile start alacak..

12. Çukurova Sanat Günleri’nin açılışı Adana’da
Uluslararası nitelik kazanan Çukurova Sanat Günleri’nin 12’ncisi 20 Mart’ta Adana’da düzenlenecek açılış töreni ile start alacak.
Dün Antakya’da 2 ayrı etkinlik ile perdeyi açan sanat haftası 19-25 Mart arasında kültür, emek, şiir ağırlıklı 100 ayrı etkinlikle gerçekleşecek.
12. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin (12. UÇSG) teması “Getto/İçerdekiler-Dışardakiler” olarak açıklandı. UÇSG Gazetesi bu tema ile yayınlandı.
Suriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek. 12. UÇSG Çukurova’da Adana, Antakya, Mersin, Silifke, Tarsus ile Bodrum, Brighton ve Sydney’de eş zamanlı olarak düzenleniyor.
Çetin Yiğenoğlu’nun kurucusu olduğu Çukurova Sanat Girişimi’nin geleneksel hale getirdiği UÇSG’nin açılış töreni 20 Mart Salı günü Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 17.30’da “‘İçsel Koloni” adlı serginin ardından 18.30’da yapılacak açılış töreninde Çukurova Ödülü’nün verilmesi kararlaştırılan İsa Çelik de bir konuşma yapacak.
12. UÇSG Sözcüsü Mustafa Özke, her günü özgün sanat etkinliklerine sahne olacak 6 günde girişlerin ücretsiz olduğunu belirterek, programların sosyal medyadan öğrenilebileceğini, Karahan Kitapevi’nden de yazılı broşür edinilebileceğini söyledi.