GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2018 15:11

MESKİ’nin içme suyu yatırımları devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Kuzucubelen, Akarca, Doğançay, Cemilli ve Uzunkaş mahallerinin içmesuyu isale ve şebeke hatlarını yenileme, yeni içmesuyu depolusu yapım ve depo bakım onarımı çalışmalarını tamamladı..

MESKİ’nin içme suyu yatırımları devam ediyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Kuzucubelen, Akarca, Doğançay, Cemilli ve Uzunkaş mahallerinin içmesuyu isale ve şebeke hatlarını yenileme, yeni içmesuyu depolusu yapım ve depo bakım onarımı çalışmalarını tamamladı.
MESKİ’den yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen içmesuyu çalışmaları kapsamında Kuzucubelen Mahallesine yapılmış ancak kullanılamayan 500 metreküplük depo devreye alınarak içmesuyu miktarı artırıldı. Akarca Mahallesi’nden, Uzunkaş Mahallesi’ni besleyen ana içmesuyu deposuna kadar giden 20 bin 692 metrelik içmesuyu isale ve şebeke hattı ise yenilendi. Doğançay Mahallesi’nin eski içmesuyu şebeke hatlarının daha yeni borularla değiştirilerek içmesuyu sorunu çözüme kavuştu.