GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2018 08:29   Güncelleme : 02-04-2018 09:56

Albayrak; Salı günü temel atıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ilişkin, "İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Devlet Başkanı sayın Putin'in de katılımıyla 60 yıllık nükleer rüyamızın en önemli adımını, salı günü temelini atarak hayata geçireceğiz." dedi.

Albayrak; Salı günü temel atıyoruz


Bakan Albayrak, AK Parti Bakırköy 6. Olağan Kongresi'nde konuşmada, Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini ve 15 Temmuz ile birlikte başka bir döneme girdiğini söyledi. Albayrak, özellikle 15 Temmuz gecesi, "cumhuriyet" kelimesini tabelaya yazarak değil, kalbine ve ruhuna yazarak bu ülkenin bir bireyi olmanın ne olduğunu Bakırköy teşkilatının gösterdiğini anlattı.
AKKUYU'NUN TEMELİ SALI GÜNÜ ATILIYOR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, hayallerinden biri olan nükleer enerji için en önemli adımın bu hafta atılacağını söyledi.
Nükleer enerjinin Türkiye'nin 60 yıllık rüyası olduğunun altını çizen Albayrak, "İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Devlet Başkanı sayın Putin'in de katılımıyla 60 yıllık nükleer rüyamızın en önemli adımını, salı günü temelini atarak hayata geçireceğiz. Şimdi, dünyada 450'den fazla, inşaat halinde 55'ten fazla nükleer santral var. İnşallah Türkiye bu temel atma töreniyle 'Büyük ve Güçlü Türkiye' hedefine ulaşmak için nükleer güce sahip olarak, bağımsız, kesintisiz enerji, teknolojik anlamda kaynak çeşitliliğiyle birlikte başka bir lige çıkmanın en önemli adımlarından birini atacak." diye konuştu.

Kay: