SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2018 12:27   Güncelleme : 24-04-2018 12:27

Mersin Milletvekili Çamak uyardı!

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Sağlık Bakanlığı’nın toplumda aşı karşıtlığının yaygınlaştığına dikkat çekti ve neredeyse hiç görülmeyen hastalıkların yeniden hortlayabileceği uyarısında bulundu.

Mersin Milletvekili Çamak uyardı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, meclis genel kurulunda söz alarak Sağlık Bakanlığı’nı aşı karşıtlığı konusunda uyardı.

Çamak, “Son zamanlarda ülkemizde bilinçli ya da bilinçsizce bir aşı karşıtlığının ortaya çıktığı görülmektedir. Özellikle bulaşıcı ve salgın hastalıklara karşı, aşıların toplum sağlığı açısından ne denli hayati olduğu bilimsel bir gerçektir. Türk Tabipleri Birliği ile Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği gibi uzman kuruluşların açıklama ve yönlendirmeleri artmasına rağmen Bakanlık düzeyinde bu sorun yeterince gündem bulamamaktadır. Özellikle ülkemizin, dünyanın en önemli problemlerinden biri olan ciddi bir göç sorunuyla karşı karşıya olduğu böylesi bir süreçte bu aşı karşıtlığının yaygınlaşması, ülkemizde neredeyse artık hiç görülmeyen hastalıklar tekrar hortlatabilir. Bu konuda Bakanlığı etkili bir şekilde halkı bilinçlendirmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.