SİYASET
Giriş Tarihi : 09-05-2018 09:32   Güncelleme : 09-05-2018 10:05

Mersin CHP'de seçimler öncesi son viraj!

CHP Mersin’de 27. Dönem Milletvekili aday adayı tanıtımı yapıldı. Kadın Milletvekili aday adaylarının çokluğu sevindirdi.

Mersin CHP'de seçimler öncesi son viraj!

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Salondaki partililerine yaptığı konuşmasında; “Kritik bir dönemde 24 Haziran seçimlerine gidiyoruz. “Baskın seçim” planları yapanların yüzünden düşen bin parça. Şaşkın ve öfkeliler. Çünkü görüyorlar ki, adalet yürüyüşçüleri geliyor. ‘Demokrasi’ diyenler, ‘Adalet' diyenler, huzur isteyenler, ‘Şeker fabrikalarına dokunma’, ‘çocuklarımın geleceğini karartma’ diyenler geliyor” diyerek ‘ver çoşkuyu’ yaptı.

“Her biri Mersin halkının teveccühüne mazhar olabilecek aday adayı arkadaşlarımızla bir aradayız”diyen İl Başkanı Aktay, şöyle konuştu: “Bizim aday adaylarımız birbirini yoldaş bilir. Bu dayanışma, bu güzellik, bu inanç bizi zafere ulaştıracak.

Türkiye’nin kaderini değiştirecek 24 Haziran seçimlerinde hedefimiz zafer.

Bu yolda sorumluluk alma cesaretini göstermiş olan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

YÖRÜK KIZI KÜRSÜDE!

Mersin Milletvekilliğine aday adayı olan YÖRÜK KIZI Av. Şerife Arıcı Yıldız’da partililerine ‘neden aday olduğunu açıkladığı, etkili konuşmasında;”Bugün ikinci bir kurtuluş mücadelesini başlatıyoruz" dedi.

Av. Arıcı Yıldız, "Bu mücadeleye bir kadın, bir anne, bir hukukçu, bir Cumhuriyetçi olarak omuz vermek için, Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adayı olarak huzurunuzdayım.

Sadece millet vekilliğine değil, güzel ülkemizi yeniden demokrasi ile, yeniden laiklikle, yeniden hukukla buluşturmaya adayım” şeklinde konuştu.

Konuşmasını salonda bulunanların tezahüratları arasında sürdüren YÖRÜK KIZI Av. Şerife Arıcı Yıldız şunları söyledi:

“25 Yılını geride bıraktığım meslek hayatımda Mersin beni halkın avukatı,  mağdurların, mazlumların, kadınların, çocukların, çevrenin savunucusu olarak tanıdı.

Şiddete uğrayan kadınların, istismara uğrayan çocukların, haksızca işten atılan emekçinin, katledilen çevrenin haklarını savundum.

Bu güne kadar  baro rozeti ile verdiğim bu hak hukuk mücadelesini bundan böyle, TBMM rozeti ile, partimin bayrağı altında Mecliste vermek için millet vekili aday adayıyım.

25  Haziranda hep birlikte Zafer kazanmak için, Gezi Şehitlerinin, Kurtuluş Savaşı Şehitlerinin, Çanakkale Şehitleri'nin ruhlarını şad etmek için adayım.

24 Haziranda biz kazanacağız, demokrasi kazanacak Türkiye'm kazanacak!”