CHP Mersin'de Milletvekili aday adaylarının moralini bozan sıralama haberi yalanlandı

Mersin'de bazı yayın kuruluşlarına sızdırılan 'Milletvekili adayları sıralaması belirlendi' haberleri, sıralamaya giremeyen aday adaylarının moralini bozdu. İki gündür iddialarla sarsılan CHP Mersin örgütünde, yalanlama ise İl Başkanı Adil Aktay tarafından iki gün sonra yapıldı.

CHP Mersin'de Milletvekili aday adaylarının moralini bozan sıralama haberi yalanlandı
CHP Mersin'de Milletvekili aday adaylarının moralini bozan sıralama haberi yalanlandı Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 2959 kez okundu.

24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde CHP İl yönetimince aday adayı milletvekilleri arasında temayül yoklaması yapıldığı iddiaları yalanlandı.

Mersin’de ilk sıralamaya giremeyen milletvekili aday adaylarının morallerinin bozulduğu iddia sonrası İl Başkanı Adil Aktay, çıkan haberleri yalanladı.

Aktay yalan haberlerle ilgili yazılı açıklamasında şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin ön seçim geleneği olan tek partisidir. Ancak hem baskın bir seçimle karşı karşıya kalmamız hem de genel seçime ittifak halinde giriyor olmamız nedeniyle milletvekili adaylarımızın tüm seçim çevrelerinde "Merkez Yoklaması Yöntemi" ile belirlenmesine karar verilmiştir.

 Genel Merkezimiz, milletvekili adaylarını tespit ederken il örgütlerinden de "Genel Merkeze yardımcı olunacak şekilde kanaat oluşturulmasını" talep etmiştir. Ancak bu kanaatin herhangi bir oylama sonucuyla değil, istişareler yoluyla oluşturulması ve ayrıca, bölge dengelerinin de gözetilmesi önemle vurgulanmıştır.

 Mersin'de de süreç bütünüyle bu şekilde yürümektedir. Partimizin milletvekili adaylarının belirlendiği ya da milletvekili aday adaylarına dair nihai kanaatin şekillenmiş olduğu yolundaki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

 Partimizin bütün üyeleri, yöneticileri ve aday adaylarımız 24 Haziran  seçimlerinin hayati öneminin bilincindedir. Her birimiz bu sorumlulukla çalışmalarımızı çok yoğun bir biçimde sürdürmekteyiz. Milletvekili adaylarımız kısa bir süre içinde Genel Merkezimizce açıklanacak ve ondan sonra da aynı kararlılıkla, aynı tempoyla hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü 24 Haziran seçimlerinin hiçbir kişisel boyutu olamayacağının, bu seçimin bütünüyle bir ülke davası, bir varlık yokluk meselesi olduğunun hepimiz farkındayız."

 

 

 

 

 

 

chp mersin milletvekili aday adayları adil aktar yalanlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediye Meclisi, akaryakıt istasyonuna izin vermedi
Büyükşehir Belediye Meclisi, akaryakıt istasyonuna izin vermedi
Mersin Barosu ile Mezitli Belediyesi ortak projelere devam edecek
Mersin Barosu ile Mezitli Belediyesi ortak projelere devam edecek