GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2018 09:51   Güncelleme : 19-05-2018 09:51

Başkan Genç'ten 19 Mayıs kutlaması

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümünü kutladı.

Başkan Genç'ten 19 Mayıs  kutlaması

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümünü kutladı.

Yayınladığı mesajında;“Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran ülkeler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan ülkelerdir" diyen Başkan Genç şunları söyledi:

"19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yayılan bir mücadeleyi başlatmıştır.

 

Tarihimizin akışına yön veren bu önemli gün, bağımsızlık hareketimizin de sembolü olmuştur. Bu gün sahip olduğumuz Cumhuriyetimiz, Demokrasimiz 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

 

Bizler de ülkemizin ve insanlarımızın layık olduğu çağdaş medeniyetler seviyesine kavuşmamızın gençliğimiz sayesinde olacağına inanıyoruz. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, başta Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum.”