GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2018 09:42

Tekmen Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözüldü

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Bozyazı İlçesi Tekmen Mahallesi’nde içmesuyu projesini tamamlayarak, mahallenin içmesuyu sorununu çözüme kavuşturdu..

Tekmen Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözüldü

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Bozyazı İlçesi Tekmen Mahallesi’nde içmesuyu projesini tamamlayarak, mahallenin içmesuyu sorununu çözüme kavuşturdu.
MESKİ ekipleri, Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların içmesuyu sorununu gerçekleştirdiği 3.4 milyon TL’lik yatırımla çözüme kavuşturdu. MESKİ’den yapılan açıklamada, mahallenin su sorununu çözmek için, mevcut isale hattında yapılan vana odası vasıtası ile alınarak Tekmen deposuna iletildiği aktarıldı. Tekmen içmesuyu depolarıNIN rehabilite edildiği belirtilen açıklamada, 17 bin 461 metre isale hattı, 31 adet sanat yapısı, mevcut 100 metreküp ve 700 metreküp depoların rehabilitasyonunun yapıldığı bildirildi. Söz konusu proje ile sondaj kuyularından ve terfi merkezlerinden enerji maliyeti olmayan cazibeli ve Karamanastır kaynağının suyunun mahalleye iletilmesi sağlandı.