Erciyes 2018 tatbikatı başladı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kayseri 1. Komando Tugayı tarafından icra edilen Erciyes-2018 tatbikatı, gece hava kılavuzu harekatı ile başladı..

Erciyes 2018 tatbikatı başladı
Erciyes 2018 tatbikatı başladı
Bu içerik 1165 kez okundu.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kayseri 1. Komando Tugayı tarafından icra edilen Erciyes-2018 tatbikatı, gece hava kılavuzu harekatı ile başladı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kayseri 1. Komando Tugayı tarafından gerçekleştirilen Erciyes-2018 tatbikatı başladı. Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda Casa tipi uçaklarla havalanan Kayseri Komando Tugayı’nda görevli 12 asker, tam teçhizatlı olarak silah ve sırt çantası ile birlikte İncesu ilçesi yakınlarında bulunan Kara Sazlık Bölgesi’ne 9 bin feetten atlayış gerçekleştirdi. Paraşütçü 12 askerin icra ettiği harekat ile temsili olarak hedef sahaya hava indirme harekatı yapacak büyük birlik için hazırlayacak ve hava başı tesis edecek.
Harekat öncesinde üsse gelen 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, atlayış hakkında bilgiler aldı. Uçağın içerisinde askerlere başarılar dileyen Sivri, "Sizlerle bir kere daha gurur duyduk. Sizlerin kahramanlıkları her zaman bizler için gurur kaynağıdır. Yapacağımız her faaliyette daima emniyeti birinci planda düşüneceğiz. Sonra da faaliyeti başarıyla yapmayı unutmayacağız" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı
Denetimli Serbestlik yükümlülerine ‘Kariyer Eğitimi’ verildi
Denetimli Serbestlik yükümlülerine ‘Kariyer Eğitimi’ verildi