Geleceğin sanatçıları mezun oldu

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuarı ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri mezuniyetlerini birlikte kutladı..

Geleceğin sanatçıları mezun oldu
Geleceğin sanatçıları mezun oldu
Bu içerik 1163 kez okundu.
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuarı ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri mezuniyetlerini birlikte kutladı.
Nevit Kodallı Konser Salonu’nda yapılan törende, konservatuar öğrencileri yıl içerisinde çalıştıkları eserleri seyircilerin beğenisine sundu. Ardından konuşma yapan Devlet Konservatuarı Müdürü Taşkıner Ketenci, "Bizim okullarımızdan mezun öğrencilerimiz sayesinde ülkemizin geleceğine daha büyük umut besliyoruz. Sanılanın aksine doğru eğitim süreçleri ilerlediğinde herkes mühendis, doktor, mimar olabilir ama ne kadar eğitim verirseniz verin herkes sanatçı unvanını hak edemez" dedi.
Mezun olan her bir öğrencinin özel olduğunu kaydeden Ketenci, "Eğitim kalitesinin göstergesi eğitim sonunda alınan sonuçlardır. Konservatuarımız, öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alarak kurumumuzun ne kadar iyi eğitim verdiğini göstermiş oldular" ifadelerini kullandı.
Tören, mezun olan ortaokul, lise ve lisans derecelerinden 28 öğrencinin temsili diplomalarını alması ve keplerini havaya atması ile sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’li Seçer’den Kocamaz destek
CHP’li Seçer’den Kocamaz destek
CHP’li Seçer’den su vadi
CHP’li Seçer’den su vadi