Yazarımız Balaban korkulu ameliyatı atlattı

Mersin'in sevilen köşe yazar ve gazeteci Beyhan Balaban 43 gün'lük yoğun bakım sonrasında bugün sabaha karşı ağır bir ameliyat geçirdi. Balaban'ın, ameliyat sonrası uyutulmasına karar verildi.

Yazarımız Balaban korkulu ameliyatı atlattı
Yazarımız Balaban korkulu ameliyatı atlattı Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 3751 kez okundu.

İlk 48 saatin önemli olduğuna dikkat çeken Serkan Balaban, Sosyal medya sayfasından ;"Bu açıklamayı canım ablamın günlerdir arayan, mesaj çeken, soran, üzülen insanca sevip sayanlarına ve bugün bilgi almak için arayan meslektaşlarına yapıyoruz" diyerek Beyhan Balaban'ın hastalık dönemi ve ameliyatı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

GERÇEK SEVENLERİNE; ablam gece saat 01:25te gözlerini açıyor hemşirenin vereceği ilaca boğazındaki aletten konuşamadından eliyle müdahale ediyor, işaretle kalem kağıt istiyor. Doktorları çağırtıyor. Doktorlara “bir şansım varsa beni derhal ameliyata alın, yoksa hangi fişse elime verin ben fişimi kendim çekerim, beni bu şekilde yatırmayın, siz Hekimlik yemini etmediniz mi, neden aileme ve canıma eziyet ediyorsunuz..” diye yazıyor, imzalıyor. Doktorlar 43 gündür yoğun bakımın vücutta zayıflama başlattını göz önünde bulundurup gece saat 02:30 da acil ameliyata alıyorlar. Ailem hastanye gittinde ameliyattaydı kendi işini yine yazarak kendi bitirdi.Az önce 20:00de biten tam 17,5 saat süren ameliyatı Doktorlar açıkladı “Hastamızı nabızla tansiyonun biraz düzelmesi ve kendi ısrarıyla çok acil riskli ameliyata aldık, suni aort damarı ve kapak takımı açık ameliyatı gerçekleştirdik.Beyhan hanım son 9,5 saati canlı yaşadı, çok zor, acı ama bir o kadar dirayetli, hiç kımıldamadı, aklında bir düşünceden güç alıyor gibiydi bizler bu sonuca vardık.Tekrar narkoz veremezdik Aort beyne giden, vücudun kan dolaşımını sağlayan ana atar damar olduğu için kalıcı hasarlar olabilirdi, bu olasılık halen devam ediyor.Böyle bir ameliyatı ilk kez yaşıyoruz. Gece yazdığı bir söz ekibimizi çok etkiledi “BİLİMLE AKLINIZI BİRLEŞTİRİN” düşündürücü ve anlamı insan kaybı için büyük bir söz. Hiç sigara kullanmadığı için damarları temiz, berraktı bu bize yardımcı oldu. Aort hastaları genelde sigara kulanır, nikotinle kararan, müzminleşen damarlar böyle ikili müdahalede zorluk çıkarır.Aort damarı hastaları güçlü, çevreleri geniş ama iç dünyalarında yalnız insandır. Yalnızlıklarını sigarada, içkide giderirler.Beyhan hanım sigara içmiyor ama son zamanlarda aşırı üzüntü, stres, yorgunluk ve aşırı içki tüketmiş.60larda olabilecek bu hastalığı 40 larında yaşadı, aşırı olgun bir insan.Damar 3 ay önce delinmiş, kanama, ağrılar, kalp atakları devam etmiş, üzüntüyle içe atılan kasıntılardan Aort genişlemiş. Müdahale esnasında Aort patlaması kan kaybı yüksek en riskli zamanlardır, bize kendisi yardımcı oldu, ellerinde okşadığı yapraklarla hiç sesi çıkmadan ameliyatını bizimle ekip olarak başarıyla tamamladı. Kan dolaşımının düzene girmesini çünkü vücudu her kanı kabul etmedi zorluklar çektik, içeride ağır yaraları olduğu için bekleyeceğiz. İlk 48 saat çok önemli.Beklemenin 10 - 12 günü geçmesini hiç istemeyiz. Tansiyon nabız düzelene kadr uyutulucak, hastayı güçlendirmeliyiz. En geç 8 - 10 güne düzelmesni bekliyorz.”dediler. Bu kadr açıklamayı BİLGİ İSTEYEN MESLEKTaŞLARIna YAZDIK.Hepinize dualarınız için ailece teşekkür ederiz. Çocuklarınızla beraber sağlıklı hayat dileriz."

Serkan Balaban, açıklamasında son bölümünde bir de sitemi dikkat çekti:

"Mersindeki bazı yaratıklar ABLAMIN DUYGU VE MÜCADELE YÜKLÜ TERTEMİZ SAYFASINDAN ÇIKIN!"

beyhan balaban aort ameliyatı istanbul cumhuriyetin kalemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Su, Tarsus Ceza İnfaz Kurumları iftar programına katıldı
Vali Su, Tarsus Ceza İnfaz Kurumları iftar programına katıldı
Mersin’de çiftlik evinde çıkan yangın korkuttu
Mersin’de çiftlik evinde çıkan yangın korkuttu